Griuvėsių byla – vėl teisme

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas panaikino Šiaulių apygardos teismo nutartį ir bylą perdavė iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Nukentėjusieji siekia, kad būtų panaikintas Mažeikių rajono apylinkės teismo nuosprendis, kuriuo buvo išteisintas AB „Mažeikių elektrotechnika“ vadovas.


Nutartį apskundė

Buvęs AB „Mažeikių elektrotechnika“ vadovas Sergejus Kovaliovas kaltinamas sukčiavimu ir nusikalstamu bankrotu pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalį bei 209 straipsnį. 182 str. 2 d. teigiama, kad „Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės vertės turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų“. 209 str. sakoma, jog „Tas, kas sąmoningai blogai valdydamas įmonę nulėmė jos bankrotą ir dėl to padarė didelės turtinės žalos kreditoriams, baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų“. 
Mažeikių apylinkės teismas 2011 metų birželio 1 dienos nuosprendžiu S. Kovaliovą išteisino, jam nepadarius veikos, turinčios (BK 182 straipsnio 2 d.) šio nusikaltimo požymių. O baudžiamoji byla pagal 209 straipsnį nutraukta suėjus senaties terminui.
Nukentėjusieji ir trys civiliniai ieškovai Mažeikių apylinkės teismo sprendimą apskundė Šiaulių apygardos teismui, tačiau Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2012 metų liepos mėnesio nutartimi apeliaciniai skundai buvo atmesti.
Tada ieškovai kasacinius skundus parašė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Nutartis buvo paskelbta prieš porą savaičių. Nutarta panaikinti Šiaulių apygardos Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nutartį ir bylą perduoti iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

„Santarvė“ jau ne kartą rašė apie „Mažeikių elektrotechnikos“ bankrotą ir dėl jo kilusį teismų maratoną. Atrodė, kad šis teisinis ginčas nepajudinamas ir sudėtingas, kaip ir buvusios gamyklos griuvėsiai… Apie tai skaitykite antradienio numeryje.

5 Atsakymai į “Griuvėsių byla – vėl teisme”

 1. ---> Tadas parašė:

  Pasakyk tų durnaropių pavadinimą, kuriomis Krolis jus šėrė – gal kam prireiks ateityje.

 2. Tadas parašė:

  Labai džiaugčiaus jei tokios pat bylos būtų iškeltos ir Mažeikių aferistams Klėmanui ir Kroliui, pavertusiems ubagais 1500 „Oruvos“ darbuotojus.

 3. apas parašė:

  Kairė glosto dešinę ir atvirkščiai ir taip toliau.Senais laikais dirbau toje gamykloje,bet kai nebeliko planinio gyvenimo,v iskas nuėjo šuniui ant uodegos.

 4. gyventojai parašė:

  mes buvosios ETG gyventojai, esame pasipiktine, del paliktu ETG GRIUVESIU jug pastatais nebepavadinsi. niekas nesiima jokiu priemoniu, ar juos nugriauti visai ,ar atnaujinti, irengiant PREKYBOS CENTRA. kokios siame kvartale parduotuves. nei parduotuvese , nei vaistineje negalioja jokios nuolaidu korteles. jug cia gyvena ZMONES. IR DAR PO STUOS GRIUVESIUS LAKSTO VAIKAI. IKI NELAIMES VIENAS ZINGSNIS. JUG CIA TAIPAT MAZEIKIU MIESTAS

 5. Lazybos parašė:

  Perbegciau plikas per miesta, jei jus, balciuno bezdziones, isidetumet i landyne miesto centre paverstos buvusios kulinarijos nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto