Grybautojai aptiko sprogmenų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienį miesto apylinkėse grybų ieškoję žmonės aptiko neįprastą „laimikį“ – daiktų, panašių į sprogmenis.

Prieš vidurdienį specialiosioms tarnyboms buvo pranešta, kad Atžalyno gatvėje esančiame miškelyje grybavę gyventojai galimai rado sprogmenų, įvykio vietoje buvo įvestas planas „Skydas“, čia budėjo policijos, medikų ir ugniagesių gelbėtojų ekipažai. Po pietų į Mažeikius atvyko kariškiai išminuotojai iš Klaipėdos, jie nustatė, kad rasti Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenys – du 85 milimetrų kalibro ir trys 76 milimetrų kalibro artilerijos sviediniai. Pavojingi radiniai, lydint specialiosioms tarnyboms, buvo išvežti ir sunaikinti Kušlėnų karjere.

Šiais metais rajone vyko 17 sprogmenų nukenksminimo operacijų, trečiadienį rastas sprogmenų kiekis yra antras pagal gausą – pavasarį Ruzguose buvo aptiktas Antrojo pasaulinio karo laikų palikimas: minosvaidžio mina, du artilerijos sviediniai, dvi rankinės granatos ir dešimt šovinių.

Pareigūnai ir kariškiai įspėja: pavojingų radinių vis dar yra, vien trečiadienį visoje Lietuvoje kariškiai išminuotojai penkis kartus vyko naikinti rastų sprogmenį. Pastebėjus daiktą, panašų į sprogmenį, jo negalima judinti, būtina nieko prie jo neprileisti ir apie radinį pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto