Gydytojai žino, ką daro, pasitikėkime jais

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Esam vieni iš daugybės sergančiųjų, kurie nuo „covido“ gydėmės namuose. Gavus teigiamą testo rezultatą, apima išgąstis. Sužinoję artimieji, draugai ir pažįstami taip pat išsigąsta, vos nemeta ragelio. Ir tik, pradėjus juokauti, kad per telefoną neužsikrečiama, tęsia pokalbį. Visi šimtus kartų esam girdėję: vaistų nėra, gerti daug arbatos… O viskas yra ne taip.
Vienuose namuose gyvenam trys asmenys ir visi užsikrėtėm. Jauniausiai, kuriai per keturiasdešimt, viskas praėjo lengvai: kelioms dienoms dingo kvapų pojūtis ir daugiau nieko. Man, kuriai kitais metais sueis septyniasdešimt, dingo kvapų ir skonio pajautimas, kartais keistai suskausdavo nugarą, po to skauda galvą, po to – lyg gerklę, atsiranda sloga. Bet visi tie negalavimai labai trumpi, nė pusvalandžio nesiekią.
Po dešimties dienų viskas atsistatė, tik kvapai dar ne visai ryškūs. Sunkiausiai sirgo vyriausias iš mūsų: jam 77 metai, jis daug metų turi bronchinę astmą, alergiškas žiedadulkėms ir kai kuriems maisto produktams… Jis vargo karščiuodamas. Temperatūra kilo iki 39, o 38 buvo kasdien… Bet nė karto neduso, neprireikė deguonies.
Ir visą sirgimo laiką – nuo gruodžio 16-osios iki didžiųjų metų švenčių – išbuvome Telšiuose, ten galėjome tinkamai izoliuotis. Ir nė vienos dienos nebuvome palikti likimo valiai.
Pirmas maloniai nustebino šeimos gydytojas B. P. Levickis. Kai jį informavome, jog esam užsiregistravę testui, kuriam eilė prieis tik po dviejų dienų, jis perskambino ir paklausė: ar per pusvalandį spėsit atvažiuoti ir paduoti tyrimus? Kitą rytą, jau 7 val., gydytojas pranešė, kad covid testas teigiamas, viską nuosekliai išklausinėjo ir paskyrė vaistus gydymui.
Šventinėmis dienomis mus telefonu konsultavo kiti gydytojai. Su didžiausia pagarba turiu pasakyti, kad nė vienas jų neparodė suirzimo, nekantrumo, net mums skambinant Kalėdų dienomis. Gydytoja V. Šilinskienė, įdėmiai išklausiusi informaciją apie ligos eigą, paskyrė naujus, stipresnius antibiotikus, nuo kurių mano vyro savijauta išsyk smarkiai pagerėjo. Budintis gydytojas, kuriam ne iš karto pasisekdavo priskambinti, taip pat įdėmiai klausėsi, detaliai konsultavo. Prisijungė prie sistemos, pažiūrėjo, kas mums skirta…
Kai ligonis nuo ilgo karščiavimo yra labai nusilpęs, slaugančiajam jį labai svarbu išgirsti gydytojo nurodymus, nuraminimą. Mes neišvažiavom į ligoninę vien dėl nuoširdžios gydytojų paramos telefonu. Kiek kartų mūsų sveikata domėjosi šeimos gydytojas B. P. Levickis, sunku ir suskaičiuoti. Jo nuoširdus dėmesys tiesiog stebino.
Nežinau, kaip elgiasi su savo pacientais Mažeikiuose dirbantys šeimos gydytojai, medikai, konsultuojantys dėl COVID-19 ligos. Ir negaliu lyginti, nes mūsų situacija susiklostė taip, kad visas izoliacijos dienas praleidome kitoje savivaldybėje.
Noriu pasakyti žmonėms, sergantiems „covidu“ dabar ir sirgsiantiems vėliau: pasitikėkit gydytojais. Sistema veikia, skambinkite, kreipkitės, konsultuokitės. Svarbu labai neišsigąsti, nesupanikuoti susirgus.
Supratau: jeigu ilgai karščiuoji dėl COVID-19 viruso, nuo arbatų nepasveiksi. Gydytojai žino, ką daro, pasitikėkime jais.
Genoveita GRICIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*