Gyventojai kviečiami kalėdines egles palikti specialiose aikštelėse

Autorės nuotr.

Trijų karalių atėjimas simbolizuoja šventinio laikotarpio pabaigą. Ir tai, kad dalies gyventojų jau nupuoštos kalėdinės eglutės sugula šalia buitinių atliekų konteinerių arba yra tiesiog į juos sumetamos. Jau ne vienus metus skelbiama apie vietas, kuriose mažeikiškiai gali palikti nebereikalingus kalėdinius medelius ar jų šakas, ir tikimasi visuomenės sąmoningumo.

Kur galima palikti eglutes

Sausio 5–15 dienomis nebereikalingas, nupuoštas eglutes, jų ar pušų šakas palikti galima devyniose Mažeikių miesto vietose.
Šių vietų sąrašas: automobilių stovėjimo aikštelėje priešais Mažeikių rajono savivaldybės pastatą, adresu: Laisvės g. 7 (palei geležinkelį); automobilių stovėjimo aikštelėje prie Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos, adresu: Sedos g. 12; Pavasario progimnazijos teritorijoje, Pavasario g. 53; „Ventos“ progimnazijos teritorijoje, Pavenčių g. 15; Sodų pagrindinės mokyklos teritorijoje, Sodų g. 16; „Žiburėlio“ pradinės mokyklos teritorijoje, Gamyklos g. 4; Mažeikių politechnikos mokyklos teritorijoje, Ventos g. 18; darželio-mokyklos „Kregždutė“ teritorijoje, Tylioji g. 12 (Reivyčiuose) bei automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro, Ventos g. 8.

Taps biokuru

Ketvirtadienį prie centrinės miesto eglės minint Tris karalius, norintieji galėjo žaliaskares, šventiniu laikotarpiu puošusias jų namus, palikti čia pat, aikštėje.
Mažeikių rajono savivaldybės interneto svetainėje skelbiama, kad visos surinktos eglutės ir šakos iš nurodytų vietų bus išvežtos ir perdirbtos. Jos virs ekologišku biokuru „Mažeikių šilumos tinklų“ katilinei. Taip bus prisidėta prie žiedinės ekonomikos principų – kiekviena tinkamai tvarkoma atlieka gali tapti žaliava ar energijos šaltiniu – įgyvendinimo.

One Reply to “Gyventojai kviečiami kalėdines egles palikti specialiose aikštelėse”

  1. Seklys parašė:

    Prie Ventos 18 radau 4 aikšteles- į kurią padėti eglutę?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto