Gyventojai naudojasi galimybe gauti nemokamų šakelių

Nuotr. autorės

Ketvirtadienio vidurdienį įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose prasidėjo akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“.
Nemokamai gauti eglių bei pušų šakų, parsinešti jas namo ir šventiškai papuošti galėjo ir mažeikiškiai, sediškiai bei viekšniškiai.

Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą buvo surengta 2006 metais. Ją tuomet organizavo Šiaulių miškininkai. Pastebėjus, kad akcija sulaukia didelio žmonių dėmesio bei pritarimo, akcija išplito ir į kitus šalies regionus.
„Džiaugiamės, kad miškininkams pavyko sukurti tokią ilgai gyvuojančią ir jaukią tradiciją – gyventojai kasmet labai laukia akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Saugodami gamtą, ragindami rinktis ne kirstą eglutę, o šaką, puoselėjame Kalėdų tradicijas ir kartu ugdome sąmoningą vartojimą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė.
Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ kasmet pritraukia tūkstančius Lietuvos gyventojų – visoje šalyje jos metu išdalijama per 100 tūkst. eglučių šakų. Šiai iniciatyvai skirtos eglių šakos atvežamos iš kirtaviečių, taip racionaliai panaudojant miško išteklius. Kad eglės šaka išsilaikytų ilgiau, ją rekomenduojama pamerkti į indą su vandeniu.
Kiek po 13 valandos Mažeikiuose, prie centrinės miesto eglės, nebebuvo didelio akcija susidomėjusių mažeikiškių srauto.
Vis dėlto kai kurie praeiviai apie akciją tikino nieko negirdėję ir klausė, kiek šakelės kainuoja. Miškininkai juos patikino, kad jos nemokamos ir jų bus galima pasiimti iki pat 19 valandos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto