Gyventojų pasipriešinimas dėl poligono keičia KAM planus

Nuotr. iš Krašto apsaugos ministerijos

„Santarvė“ ne kartą rašė apie gyventojų pasipriešinimą Krašto apsaugos ministerijos (KAM) planams įkurti naują karinį poligoną Vakarų Lietuvoje, kuris apimtų Mažeikių, Telšių, Akmenės ir Šiaulių rajonų teritorijas.
Pagal numatytus Bendrojo plano sprendinius, poligono teritorijoje atsidurtų dalis Tirkšlių seniūnijos ir vos ne pusė Viekšnių seniūnijos.
KAM patikino, kad ieškos naujam kariniam poligonui tinkamos ir palankiausios visuomenei vietos. Gyventojų iniciatyvinė grupė netiki ministerijos pažadais, toliau renkami gyventojų parašai.

Informavo aukščiausias valdžios instancijas

Apie pasikeitusius planus KAM ketvirtadienį informavo Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę. Ministerija pranešė, kad ieškos naujam kariniam poligonui tinkamos vietos visoje Lietuvos teritorijoje, o ne tik vakarinėje jos dalyje. Ministerija paaiškino, kad, siekdama palankiausio visuomenei, valstybei ir kariuomenei varianto, skelbs naujos galimybių studijos konkursą, kad identifikuotų naujas poligono steigimo Lietuvos teritorijoje galimybes. Minėtos studijos rezultatai turėtų paaiškėti 2021 m. II pusmetį.
Lietuvos Respublikos teritorijos bendrajame plane yra numatytos kelios galimos teritorijos poligonui. KAM pabrėžia, kad, suprasdama savivaldos institucijų, verslininkų, ūkininkų ir bendruomenių susirūpinimą, šiuo metu derina, kuriose iš jų galėtų būti steigiamas naujas poligonas, tačiau naujam poligonui bus ieškoma ir kitų teritorijų.
„Todėl tolesni vertinimai dėl tinkamiausios naujo poligono vietos galimi tik atlikus visos Lietuvos teritorijos analizę. Galutinių sprendimų dėl konkrečios galimo poligono steigimo vietos šiuo metu nėra“, – pabrėžiame pranešime.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Gyventojų pasipriešinimas dėl poligono keičia KAM planus”

  1. zemaitis parašė:

    Klasteriui neatsirado vietos o poligonui yra …. apgailetina

    1. Zemaitejes vierhs parašė:

      Ar ir kitiems Zemaiciams, Lietuvos tesetiems valdytojams, sirdis lipa lauk ziurint kaip issipisinie musu zemie. Kada zemaiciai sukilsim masiskai, tada jau iki galo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*