Gyvūnas – ne dovana, ją draudžiama įteikti neatsiklausus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šventinio šurmulio metu daugelis ieško įdomesnių ir mielų dovanų. Neretai, norint nudžiuginti vaikus, suaugusieji jiems padovanoja gyvūnėlių.
Kasmet artėjant Kalėdoms gyvūnų globos organizacijų atstovai, veterinarijos gydytojai kreipiasi į visuomenę primindami, kad gyvūnas – ne dovana.
Mažeikiškė gyvūnų globos draugijos narė Milda Riaukaitė sako, kad mūsų mieste nepastebi masinio reiškinio, kad Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu žmonės ieškotų prieglobsčio be išankstinio sutarimo jiems padovanotiems gyvūnams. Ir vis tik ji apeliuoja į žmonių sąmoningumą, primindama, kad gyvūnas – ne dovana, o įsipareigojimas.

Anksčiau gyvūnų nelaikiusiems žmonėms jie dažniausiai asocijuojasi tik su maloniais įspūdžiais ir pozityviomis emocijomis. Tačiau realybė yra kita – auginti gyvūną – tai sąmoningai priimti su tuo susijusius rūpesčius.
Šunį išvesti pavedžioti į lauką teks visada – ir lyjant, ir sningant, ir darbo dienomis, ir savaitgaliais. Be to, teks patirti ir finansinių išlaidų. Kainuoja gyvūnų maistas, priežiūros priemonės. O kartais gyvūnai suserga ir pagalbos tenka kreiptis į veterinarijos gydytojus. Be to, gyvūnai pasižymi jiems būdingais instinktais, turi charakterį. Dalis augintinių, ypač kol maži, šeimininkams iškrečia įvairių išdaigų – sugraužia batus, sudrasko baldus. Ištaisyti tokio elgesio padarinius kainuoja.
Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus, draudžiama dovanoti gyvūnus kaip prizus parodų, mugių, varžybų ar kitų renginių metu. Tačiau pasitaiko atvejų, kad gyvūnas tampa dovana gimtadienio, Kalėdų ar kitokių švenčių proga. Negalvojama apie tai, kad lengvabūdiškas dovanotojo požiūris gali sukelti stresą gyvūnui, jei po to tenka „dovaną“ perduoti kitam šeimininkui, grąžinti veisėjui ar atiduoti į globos namus.
Atsisakoma ir dėl kitų priežasčių: paaiškėjus, kad žmogus ar jo šeimos nariai yra alergiški gyvūnams, dėl didelio užimtumo, pomėgio keliauti ar dėl kitų aplinkybių, kai neišeina tinkamai pasirūpinti naujuoju augintiniu.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*