Gyvūnų globėjo dieną minės ir mažeikiškiai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rytoj, spalio 4 d., bus minima šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, arba Pasaulinė gyvūnijos diena.

Siekiant atkreipti dėmesį į gyvūnų gerovės užtikrinimo problemas, pasidalyti pasiekimais, patirtimi, informacija, Mažeikiuose vyks keli renginiai. 

Kviečia tiesti ranką, o ne grandinę

Šv. Pranciškaus Asyžiečio dienos, kuri švenčiama spalio 4 dieną, proga Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kviečia visus prisijungti prie jau tradicija tapusių pamaldų už gyvūnų gerovę bei kitų renginių visoje Lietuvoje. 

Šiemet VMVT visuomenei siunčia svarbią žinutę – „Ištiesk ranką, ne grandinę!“. Šiuo šūkiu gyvūnų gerovės specialistai tikisi atkreipti tos visuomenės dalies dėmesį, kuri gyvūną vis dar laiko „prie būdos rakinama signalizacija“ – grandine ar virve. Toks dar gajus archajiškas požiūris dažnu atveju gyvūną gali pasmerkti kančioms ar net žūčiai.

Laukiami augintojai ir augintiniai

Į aikštę prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios (Naftininkų g. 13) po kelerių metų pertraukos sugrįžta VMVT specialistų inicijuojamas šios dienos minėjimas.

Rytoj, 15 val., prasidėsiančiame renginyje dalyvauti kviečiami visi, kurie myli gyvūnus, stengiasi dėl jų gerovės. Į minėjimą žmonės raginami atsivesti, atsinešti ir savo augintinių.

Renginyje ketina dalyvauti VMVT darbuotojai, veterinarijos gydytojai, gyvūnų globos organizacijų atstovai. Su jais bus galima pabendrauti, išgirsti konsultacijų vienu ar kitu klausimu.

Numatytas ir šunų dresuotojo bei jo augintinių pasirodymas, pažintis su viešosios įstaigos „Lietuvos sakalininkai“ atstovu.

Renginio metu Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios kunigas palaimins gyvūnus ir jų šeimininkus.

Atvyks Jūrų muziejaus darbuotojai

Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje rytoj skelbiama Draugų diena. Mažieji ir suaugę mažeikiškiai ją galės praleisti drauge su svečiais iš Klaipėdos – Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojais.

13 val. prasidės renginys, kurio metu šio muziejaus Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas (dalis visuomenės jį gerai žino kaip į Baltijos jūros pakrantę išmestų ruoniukų gelbėtoją) papasakos, kaip gydomi, slaugomi, o paskui į laisvę paleidžiami šie žinduoliai.

Be to, bibliotekoje vyks ir naujos knygos „Pingvinas lituanicus, arba lietuviško pingvino istorija“ pristatymas, susitikimas su jos autoriumi, Jūrų muziejaus biologu Pavelu Kulikovu.

Vėliau, 16 val., bibliotekoje numatytas dar vienas susitikimas su Jūrų muziejaus darbuotojais: A. Grušu, P. Kulikovu bei Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Nina Puteikiene. 

Įvairių renginių, iniciatyvų bus ir rajono mokyklose. Dalis jų ugdytinius kviečia trečiadienį į įstaigas atvykti ne vienus, o su savo gyvūnėliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto