Hobis, kuris gali virsti pinigais

Darbas su mediena – hobis, kuris reikalauja kruopštumo ir specialios įrangos. Tačiau tiems, kurie turi sukaupę pakankamai patirties, neretai kyla mintis paversti šį pomėgį pajamų šaltiniu. Kaip užsidirbti iš meilės medžiui?

Kokių įrankių reikia, kad užsidirbtumėte?

Prieš pradedant atlikti medžio apdirbimo darbus profesionaliai, jums reikės tam tikrų įrankių. Jų poreikis skirsis nuo projekto, tačiau yra keletas prietaisų, be kurių neapsieisite: 
Diskinis pjūklas – jis padeda tiksliai padalinti medžio gabalus. 
Šlifavimo popierius – galite įsigyti šlifavimo mašiną didesniems gabalams arba atskirus švitrinio popieriaus lapus.
Elektrinis grąžtas – jis paspartina darbą, itin greitai išgręždamas skyles. 
Spaustuvai – jie padeda tvirtinant du medžio gabalus kartu. 
Dažai arba beicas – daugumą medžio projektų prieš užbaigdami turėsite nudažyti arba beicuoti.

Nustatykite pelningumą ir optimizuokite gamybą

Nepriklausomai nuo to, ką kuriate ar restauruojate, apsvarstykite šiuos veiksnius: gamybai ir (arba) restauravimui reikalingą laiką, medžiagų ir įrangos kainą, gaminio paklausą, galimą grąžą bei galimų nuostolių minimizavimą. Paprasčiausias būdas užsitikrinti paklausą yra kurti tai, ką naudotumėte pats. Jei toks darbas greitai parduodamas – puiku, o jei ne – turėsite gerą baldą asmeniniam naudojimui. 

Jei pavyko sukurti paklausų daiktą, pravartu būtų išanalizuoti jo gamybos procesą. Jeigu planuojate pagaminti daugiau nei vieną konkretų gaminį, procesą galima pagreitinti naudojant sąrankas. Į projektus įtraukus standartinius medienos dydžius, sumažėtų pjovimo poreikis. Įsigykite specializuotą įrangą, nes konkrečiai užduočiai atlikti sukurtas įrankis ją atliks geriausiai. Paprastas pavyzdys – skersinis pjūklas, kurį įsigyti galite Toolstoje. Nors stalinis ar net diskinis pjūklas taip pat gali atlikti skersinius pjūvius, tokiam darbui skirtas siaurapjūklis dovanos greičiausius rezultatus. 

Kurkite nestandartinius baldus

Tiems, kurie yra patyrę medžio apdirbimo meistrai, nestandartinių baldų gamyba yra puikus būdas užsidirbti pinigų. Ši baldų pelno marža – itin didelė. Dažnai žmonės ieško įsigyti ką nors konkretaus, ko komercinėje rinkoje nėra. Tuomet jiems tenka kreiptis į amatininką, kuris gali pagaminti dirbinį pagal specifikacijas. Tokiais atvejais amatininkas gali nustatyti savo kainą, atsižvelgdamas į kliento norą. 

Specializuokitės smulkiuose medienos gaminiuose

Dar viena galimybė užsidirbti pinigų iš medžio apdirbimo – gaminti tik smulkius medienos gaminius. Turėkite omeny, kad gali tekti parduoti kelis mažus dirbinius, kad uždirbtumėte tiek, kiek uždirbtumėte iš vieno didelio baldo. Tačiau yra tam tikrų privalumų pardavinėjant tik mažus gaminius.

Mažus medienos projektus daug lengviau išsiųsti, o didelius gaminius greičiausiai teks gabenti krovininiu sunkvežimiu. Smulkūs gaminiai nesveria tiek, kiek baldai, o dėl mažo dydžio juos daug lengviau perkelti. Kai kuriems masyviems baldams pergabenti gali prireikti kito asmens pagalbos. Be to, yra daug smulkių gaminių rūšių, kurias verta išbandyti: žvakidės, šachmatų lentos, vyno butelių laikikliai, knygų lentynos, inkilai, žaislai, rėmeliai, padėkliukai ar dėžutės. 

Mokykite kitus

Dar vienas puikus būdas užsidirbti pinigų naudojant savo įgūdžius – mokyti kitus. Galite patys suburti asmenų grupelę arba mokyti privačiai, pradėti vesti būrelį vaikams ar vyresniems. Klientų paprasčiausia rasti patalpinus skelbimą internete ir paprašius pažįstamų juo pasidalinti. Pinigų suma, kurią galite užsidirbti iš pamokų, labai priklauso nuo jūsų įgūdžių ir pasiūlymų.

Pradėkite rašyti tinklaraštį

Galite pradėti rašyti tinklaraštį apie medžio apdirbimą. Internete gausu pamokų ir patarimų, kaip lengvai susikurti akiai patrauklų tinklaraščio dizainą bei kokias platformas tam naudoti. Nors tinklaraščio įkūrimas nėra pats greičiausias būdas užsidirbti pinigų, su tinkama strategija auditorija augs, o kartu – ir pelnas. Norėdami užsidirbti iš tinklaraščio, galite svetainėje skelbti reklamas, pardavinėti produktus arba siūlyti pamokas.

Sukurkite „YouTube“ kanalą

Panašiai kaip ir rašydami tinklaraštį, galite dalintis žiniomis talpindami vaizdo įrašus „YouTube“ platformoje. Taip galėsite užsidirbti iš reklamų, kurios tenka žmonėms, žiūrintiems jūsų turinį. Dažnai toks kanalas papildo tinklaraštį, tačiau pradžiai patariama kurti turinį tik vienoje vietoje. Svarbu ne kiekybė, o kokybė.

Vienuose vaizdo įrašuose galite žingsnis po žingsnio dokumentuoti projekto kūrimą. Kituose galėtumėte pasakoti apie įvairius medžio apdirbimo būdus ir kaip juos įvaldyti. Kai kuriuose galite apžvelgti skirtingus medžio apdirbimo gaminius. Galimybių yra daugybė.

Baldų restauravimas ir perpardavinėjimas

Norint užsidirbti pinigų nebūtina pradėti nuo nulio. Vietoj to galite įsigyti jau esamą baldą ir jį restauruoti bei pelningai perparduoti. Žinoma, galima priimti ir tiesiog baldų restauravimo užsakymus.

Daugelis žmonių parduoda baldus, kuriems reikia nedidelio remonto, už labai mažus pinigus, kad tik jų atsikratytų. Jie arba nežino, kaip juos pataisyti, arba neturi laiko. Daugelis žmonių taip pat atiduoda visiškai gerus baldus, kuriems tereikia šiek tiek priežiūros, kad jie vėl atgytų.

Restauravimui tinkamų baldų galima atrasti aukcionuose ir lombarduose. Svarbiausia, kad didžioji dalis pažeidimų būtų tik estetiniai, su nedideliais arba visai be struktūrinių pažeidimų, nebent jie būtų lengvai pataisomi. Prieš įsigyjant baldą, reikia užduoti sau kelis klausimus: ar kas nors jį pirktų, jei jis atrodytų naujai? Kiek laiko ir pinigų kainuotų iš dabartinės būklės paversti jį tinkamu pardavimui? 

Be smulkaus remonto, kai kuriuos baldus galima visiškai pakeisti iš nuobodžių į stilingus juos nudažant. Daugelis baldų perpardavinėtojų dažo baldus kreidos dažais, kad suteiktų jiems gražią senovinę išvaizdą.

Kur parduoti ir su kuo bendradarbiauti?

Strategija, kurią galite taikyti pardavinėdami savo medienos dirbinius, yra bendradarbiauti su vietine parduotuve. Jei prekiaujate baldais, tai galėtų būti baldų parduotuvė. Jei smulkiais gaminiais – tuomet, pavyzdžiui, suvenyrų parduotuvė. 

Medinius kūrinius galima parduoti ir blusų turguose. Daugelyje jų galite išsinuomoti stendą savo dirbiniams eksponuoti. Kad ši strategija pasiteisintų, tai turėtų būti pakankamai daug lankytojų sulaukiantis blusų turgus. Jei prekiaujate dideliais baldais, svarbu, kad šalia turgaus būtų vieta pakrauti ir iškrauti savo prekes. 

Gaminius galima parduoti internetu įvairiose platformose. Tarkim, įkelti į „Facebook Marketplace“. Prie prekyvietės galima prisijungti tiesiai iš savo „Facebook“ paskyros. Čia yra daug kategorijų, kuriose galima talpinti savo produktus. 

Jei esate patyręs medžio projektų srityje, galite lengvai iš to užsidirbti. Galima prekiauti vietinėse parduotuvėse, blusų turguose, internetu arba priimti individualius užsakymus. Svarbiausia turėti tinkamą įrangą ir pasiteisinančią strategiją. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto