Į bibliotekas – ne tik knygų, bet ir renginių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pernai Mažeikių viešoji biblioteka ir jos filialai turėjo beveik 7300 skaitytojų, iš jų 1320 – nauji skaitytojai.
Įsigalėjus internetui, šį įrankį į savo veiklą sparčiai ir sėkmingai įtraukė bibliotekos.
Šiandien net ir į kaimelių bibliotekas žmonės ateina ne tik pasiimti knygų ar paskaityti periodikos leidinių, bet ir kitokių paslaugų – ieško informacijos internete, pasinaudoja galimybe bibliotekose išmokti kompiuterinio raštingumo pradmenų.
Dalis lankytojų į bibliotekas atskuba prireikus spausdinimo, kopijavimo paslaugų. Moksleiviai, studentai neretai užsuka į bibliotekas ieškodami informacijos įvairiems savo mokslo darbams.
Viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose nuolat vyksta knygų ir parodų pristatymai, susitikimai su žymiais žmonėmis, rengiami edukaciniai užsiėmimai, lėlių teatro pasirodymai. Todėl čia ateina norintieji pabendrauti, praplėsti savo akiratį, sužinoti kažką naujo.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje

9 Atsakymai į “Į bibliotekas – ne tik knygų, bet ir renginių”

 1. Nesvarbu parašė:

  Taip tikrai yra mažuose kaimuose, kur bibliotekos merdi .

 2. skaitytoja parašė:

  aš supratau, kad komentatoriai rašo apie tas bibliotekas, kurios yra mažose gyvenvietėse, kuriuose nėra mokyklų nei darželių., tai tikrą tiesą rašo komentatoriai, nes kai aš ateinu į biblioteką randu viena bibliotekininkę, renginių nėra.

 3. Ilona parašė:

  Gerbiami komentatoriai.Kada jūs asmeniškai patys buvote bibliotekoje?Negaliu pasakyti apie kitus kaimus,bet Židikuose biblioteka yra tikrai aktyviai dirbanti įstaiga.Ten beveik visada sutiksi ir vaikučių ir suaugusių ,ir besinaudojančiu internetu.Ir renginių yra vos ne kas savaitę.Tik juose reikia apsilankyti prieš teigiant,kad bibliotekose nieko nevyksta.

 4. Erika parašė:

  Dabar mažųjų kaimelių bibliotekų patalpos tuščios, sedi per dienų dienas tik viena bibliotekininkė ,skaitytojų nebėra, nes jaunimo nebėra ir vaikų nedaug yra , pensininkai mažai beskaito, nes laikraščių ir žurnalų labai mažai, renginių nėra tik parodos.

 5. Joana parašė:

  nuo kada kaimų bibliotekoje vyksta knygų pristatymai ir kiti renginiai, nieks nebeina paskaityti viena laikrašti santarve, juk bibliotekos kaimuose dirba darbo dienomis, kaimiečiai darbingi dirba mažeikių mieste , moksleiviai mokosi mazeikių mokyklose,o kai grįžta biblioteka uždaryta nes darbo valandos pasibaigusios.
  Ponia žurn.Švelniene, nemeluokit rašydama.

 6. taigi parašė:

  namalonu.Rodos, kad sutrukdei šlamšt kokią mišrainę ar kavagėrį.Sutinku su Lina.

 7. Linai parašė:

  Nenumirk iš pavydo

 8. Lina parašė:

  O darbuotojos tai su kavos puodeliu dirba? Čia tokia kultūros įstaiga?

 9. Moksleivis parašė:

  Kažin ar tikrai moksleiviai dar eina informacijos mokslo darbams į biblioteką???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto