Į dangų kilo aviamodeliai

Prieš startą F3K klasėje turnyro dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.
Nuotrauka iš varžybų organizatorių archyvo

Telšių aeroklube dvi dienas vyko dviejų klasių aviamodelių varžybos „Žemaitijos taurė“, kur tarp dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos varžėsi ir būrelis šio laisvalaikio mėgėjų iš Mažeikių.

Varžybų dalyviai varžėsi F5J (motosklandytuvai, turintys elektrinį varikliuką, jų sparnų ilgis – keturi metrai) ir F3K (ranka išmetami sklandytuvai) aviamodelių klasėse.

Daugiausia mažeikiškių varžėsi pastarojoje klasėje, čia pelnyta ir vienintelė prizinė vieta – praleidęs į priekį varžovus iš Alytaus ir Vilniaus, trečią vietą iškovojo Adomas Sutkus. Ketvirtas šioje klasėje liko Darius Žibikas, devintas – Juozas Svirušis, dvyliktas – Remigijus Vilkas, septynioliktas – Vytautas Žibikas, devynioliktas – Vilius Gricius. 

„Sklandytuvo modelis, neturintis variklio, iš rankos yra paleidžiamas į daugiau nei penkiasdešimties metrų aukštį, o ten jau sklendžia gaudydamas kylančias oro sroves. Aviamodeliuotojai su savo pagamintais modeliais varžosi aštuonių turų metu, kai modelis ore privalo išbūti tam tikrą laiką, per turą bent kelis kartus jį reikia išmesti į padangę, o vietas lemia taškai, susumuoti po visų turų pagal specialią metodiką“, – trumpai varžybų specifiką apibūdino vienas iš jų dalyvių R. Vilkas.

Modelių su elektriniais varikliais klasėje F5J tarp vienuolikos dalyvių varžėsi du mažeikiškiai, šioje klasėje Vaidotas Vaizgėla liko ketvirtas, A. Sutkus – šeštas.

Pandemija buvo sustabdžiusi aviamodelių varžybas. Telšių aeroklube mažeikiškiams tai buvo pirmieji startai šį sezoną, o neilgai trukus numatomos ir antros tokios varžybos – birželio 11–12 dienomis Biržuose vyks „Aukštaitijos taurės“ turnyras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto