Į eismo įvykius kas savaitę pakliūva keli šimtai gyvūnų: primenama važiuoti lėčiau

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kas savaitę sulaukiant beveik dviejų šimtų skambučių apie į eismo įvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus, Aplinkos apsaugos departamentas primena būti atsargiems kelyje, saugoti save ir miško gyventojus. Ypač kai į kelionę išsiruošiame ankstų rytą ar vėlai vakare.

Aplinkosaugininkai vairuotojams pataria nuolatos būti atidiems, stebėti kelkraščius, neviršyti leistino greičio.

„Nemaža dalis susidūrimų įvyksta anksti ryte ir vėlai vakare, tokiu laikotarpiu laukiniai gyvūnai aktyviausi. Tad jeigu kelionę renkatės tokiu paros metu, atidžiai stebėkite kelią. Prisiminkite, kad jei kelią perbėgo šernas, stirna, greitu metu paskui jį prabėgs ir jo gentainiai ar net visas gyvūnų būrys“, – sakė Aplinkos apsaugos departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Dalia Černevičienė.

Kaip pastebi aplinkosaugininkė, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į kelio ženklus, kurie įspėja apie laukinius gyvūnus, – šie ženklai statomi kelio atkarpose, kuriose didžiausia tikimybė sutikti gyvūną.

„Supraskite, kad laukiniai gyvūnai nesustos tam, kad praleistų automobilį, o stengsis kuo greičiau prabėgti, kas dažnu atveju baigiasi eismo įvykiu“, – teigė D. Černevičienė.

Pranešimų priėmimo tarnybos duomenimis, praėjusiais metais daugiausia pranešimų apie susidūrimus su laukiniais gyvūnais gauta gegužės mėnesį – 1006 ir gruodžio mėnesį – 953. Šiais metais gegužę buvo gauta 1 697 pranešimai, balandžio mėnesį – 755.

Primename, vairuotojui susidūrus su laukiniu gyvūnu, privaloma apie tai pranešti bendruoju pagalbos centro telefonu 112.
Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto