Į gamtą – ne tik poilsiauti, mėgautis, bet ir šiukšlinti?

Tikimasi, kad prie Tirkšlių pušyno pastatytas konteineris netaps vieta statybinėms atliekoms, buitinei technikai ar sulūžusiems baldams atsikratyti. Nuotr. iš Tirkšlių seniūnijos archyvo

Daugiau nei metus tęsiantis pandemijai, kai nėra leidžiami didesni žmonių susibūrimai, nemaža dalis rajono gyventojų traukė ir tebetraukia į gamtą pasivaikščioti, pasportuoti, iškylauti. Dalis jų ir gerai žinomuose, populiariuose gamtos kampeliuose, ir lankytojams atokesniuose po savęs palieka šiukšlių.
„Santarvės“ kalbinti seniūnai, Ventos regioninio parko vadovas įžvelgia didėjantį gyventojų sąmoningumą atliekų tvarkymo klausimais. Tačiau tas sąmoningumas auga ne taip sparčiai, kaip norėtųsi ir reikėtų.

Praėjusią savaitę į Tirkšlių seniūnijos „Facebooko“ paskyrą jos darbuotojai įdėjo kreipimąsi, skirtą Tirkšlių pušyno lankytojams. Jame primenama, kad pušynas yra žmonių traukos vieta, o ypač daug lankytojų pasimėgauti grynu oru, gamta į pušyną atvyksta karantino metu. Tačiau ne visi žmonės tausoja aplinką, ne visi gerbia seniūnijos darbuotojus ir vieni kitus.
Ta nepagarba dažniausiai pasireiškia šiukšlinimu. Vieni lankytojai nuo maisto, gėrimų atlikusias pakuotes meta bet kur pušyne, kiti – į šalia Tirkšlių kapinių pastatytus žaliųjų atliekų konteinerius. Treti nesusirenka savo augintinių ekskrementų ir pan.
Šiuo pranešimu buvo bandoma apeliuoti į žmonių sąžinę, suteikti jiems informacijos, kur ir kaip reikėtų išmesti atliekas, paprašyti su šiukšlėmis susitvarkyti civilizuotai.
Po kreipimosi tekstu netrukus prasidėjo gyventojų diskusija, kurioje seniūnijai „kliuvo“ už tai, kad pušyne neva per mažai šiukšliadėžių, kad šunų augintojams surinkus augintojų „dovanėles“ neva nepatogu jas su savimi nešiotis viso pasivaikščiojimo metu. Bet buvo ir diskusijos dalyvių, manančių kitaip: kad pradėti reikia nuo savęs, nuo savo vaikų auklėjimo, skatinimo būti kultūringais.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto