Į LRT eterį grįžusioje „Dainų dainelėje“ – ir mūsų krašto atstovai

Laimono Terasiaus nuotr.

Dėl koronaviruso ir šalyje paskelbto karantino kuriam laikui buvo atidėtas konkursas „Dainų dainelė“. Tačiau dabar konkursas tęsiasi – kiekvieną sekmadienį nuo 16 val. LRT PLIUS televizijos kanalu transliuojami tiesioginiai konkurso dalyvių pasirodymai.
Praėjusį sekmadienį „Dainų dainelėje“ dalyvavo 4 Mažeikių rajono kolektyvai. Šį sekmadienį į Vilnių, į televiziją, vyks dar viena atlikėjų grupė – Merkelio Račkausko gimnazijos merginų ansamblis „Incanto“.

Konkursas sugrįžo

Praėjusių metų gruodį Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje įvyko pirmasis – rajoninis atrankos į televizijos konkursą „Dainų dainelė“ etapas.
Vėliau, šių metų sausį, dainininkus subūrė ir zoninis konkurso etapas. Rietave paaiškėjo, kokie solistai, duetai, kvartetai bei ansambliai dalyvaus „Dainų dainelės“ tiesioginėse transliacijose.
Vėliau prasidėjo koronaviruso pandemija ir konkurso tiesiogines transliacijas nuspręsta atidėti iki rudens.
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams, rugsėjo 6 dieną, į televizijos eterį sugrįžo ir konkursas.
Trys iš keturių atrankinių laidų jau įvyko. Sekmadienį žiūrovų dėmesio tikisi ketvirtosios transliacijos dalyviai.
Konkurso transliacijos vyksta kaip įprasta. Kas savaitę su konkurso dalyviais ir televizijos žiūrovais sveikinasi vedėjai Ignas Krupavičius ir Gerūta Griniūtė. Tačiau, atsižvelgiant į situaciją, dėl pandemijos žiūrovai į televizijos studiją nėra kviečiami.
Baigiamąjį „Dainų dainelės“ laureatų koncertą LRT planuoja transliuoti spalio 11 dieną.

Mažeikių rajono atstovai

Atrankinėje „Dainų dainelės“ laidoje rugsėjo 13-ąją dalyvavo 4 Mažeikių rajono kolektyvai: Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos solistė Rugilė Leliungaitė ir duetu dainuojančios, tą pačią mokyklą lankančios Saulė Sirutytė bei Luka Gontaitė. Taip pat – ir mišrus 5–6 metų vaikų vokalinis ansamblis iš lopšelio-darželio „Bitutė“ bei Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų kvartetas „BROS“. Šį sekmadienį į Vilnių dalyvauti tiesioginėje konkurso transliacijoje išvyksta tos pačios gimnazijos merginų ansamblis „Incanto“.
Atrankinių laidų metu pasirodymus vertina ir geriausius dalyvius (solistus, duetus, grupes ir ansamblius) išrinks konkurso organizatorių suburta profesionali vertinimo komisija. Dar vieną dalyvį, kuris kartu su komisijos išrinktais laureatais pasirodys baigiamajame koncerte, rinks TV žiūrovai.
Šių metų „Dainų dainelės“ dalyvių pasirodymus, kurie jau buvo transliuoti LRT PLIUS eteryje, galima pasižiūrėti LRT mediatekoje. Atiduoti balsą už labiausiai patikusius atlikėjus, vertus patekti į baigiamąjį laureatų koncertą, galima internetu, adresu: https://www.lrt.lt/projektai/dainudainele

Reikalingas žiūrovų palaikymas

Pasak Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų kvarteto „BROS“ vadovo Laimono Terasiaus, visi mūsų rajono kolektyvai sekmadienį vykusios tiesioginės transliacijos metu pasirodė labai gerai.
„Artimieji, draugai ir pažįstami siuntė linkėjimus, džiaugsmingus sveikinimus, taip išreikšdami palaikymą savo kolektyvams. Kol konkurse nepasirodė visi į respublikinį etapą patekę kolektyvai ir solistai, vertinimo komisija nėra nusprendusi, kas keliaus į laureatų koncertą. Vadinasi, šansų turi visi penki mūsų rajono kolektyvai.
Be to, ir TV žiūrovai balsuodami išrinks vieną nugalėtoją, kuris dalyvaus laureatų koncerte. Norintys palaikyti savo dainininkus gerbėjai visą šią savaitę iki šeštadienio aštuntos valandos vakaro gali balsuoti internete už vieną iš kolektyvų“, – paaiškino pedagogas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*