Į mažeikiškės butą pareigūnai vyko be reikalo

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savaitgalį mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai sulaukė nepagrįsto parnešimo apie gyventojus galimai ištikusią nelaimę.
Tokių iškvietimų skaičius, lyginant su praėjusiais metais, šiemet gerokai padidėjo.

Vyko antrą kartą

Šeštadienį, prieš šeštą valandą vakaro, Bendrojo pagalbos centro operatoriai Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) ir policijos ekipažus išsiuntė į Ventos gatvę – iš čia buvo pranešta, kad būtina patekti į butą pas garbaus amžiaus ligonę. Skambinusysis teigė, kad 85-ojo namo bute gyvenanti moteris durų neatidaro, neatsako telefonu, tad jis įtaria, kad mažeikiškei pablogėjo sveikata.
Atvykusių pareigūnų pagalbos neprireikė – buto šeimininkė jiems paaiškino, kad vyriškis, kuris pranešė apie šią situaciją, yra jos buvęs gyvenimo draugas, dabar jis šiuose namuose nepageidaujamas, be to, įtarusi, kad vyriškis yra neblaivus, jo neįleido.
Su pranešėju aiškinosi policija. Anot ugniagesių gelbėtojų, tai jau antras atvejis šiais metais, kai gaunamas tokio pobūdžio iškvietimas šiuo adresu, abu kartus pranešimai buvo nepagrįsti.

Nepagrįstų iškvietimų pagausėjo

Šiais metais mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai vyko į 76 nepagrįstus iškvietimus, pernai per tą patį laikotarpį jų buvo 20-čia mažiau. Palyginimui – šie pranešimai sudaro daugiau kaip pusę šiemet kilusių gaisrų skaičiaus – rajone jų gesinta 130.
„Į kiekvieną pranešimą, kurį gauname iš Bendrojo pagalbos centro, reaguojame. Tik įvykio vietoje galima išsiaiškinti, ar pagalba buvo reikalinga. Norime paprašyti gyventojų skubios pagalbos telefonu 112 informuoti tik įsitikinus, kad pagalba būtina. Juk tokio išvažiavimo metu gaištamas laikas, naudojamos valstybės lėšos, kai ugniagesių pagalba gal būtina kitame rajono pakraštyje“, – akcentavo Mažeikių PGT viršininkas Audrius Tupikas.
Melagingų pranešimų, už kuriuos gresia ir baudžiamoji atsakomybė, skaičius šiemet išlieka toks pat kaip ir pernai – užfiksuotas vienas toks pranešimas apie kilusį gaisrą.

One Reply to “Į mažeikiškės butą pareigūnai vyko be reikalo”

  1. B. parašė:

    Apie melagingą iškvietimą šeštadienį rašoma tiesa, tačiau visa tiesa neparašoma iki galo. Taip, šeštadienį į mūsų apie šeštą vakaro įvažiuoja gaisrinės automobilis. Jis atvažiuoja šaligatviu. Didelė mašina. Po to iš kitos pusės, teisingai, į kiemą įvažiuoja policijos ekipažas, po kelių minučių, tuo pačiu šaligatviu atvyksta greitoji. Iš kiemo, tuo pačiu šaligatviu išvyksta gaisrinė, greitoji ir policijos ekipažas. Į daugiabučio kiemą kitaip nepateksi ir kitaip iš jo neišvažiuosi. Tik šaligatviu, ne kelias užstatytas automobiliais. Keisčiausia yra tai, kad policijos ekipažas matė ir nuolat mato apie KET pažeidimą, bet jokių priemonių prieš pažeidėjus nesiėmė. Maža to, KET pažeidė ir pats.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto