Į Mažeikius atkeliauja knyga „Vienos raidės istorijos“

Iliustracija iš asmeninio archyvo

Žmonės, kurie domisi mažeikiškės Jūratės Norvaišienės kūryba, žino, kad iš spaustuvės Lenkijoje į Lietuvą netrukus turėtų atkeliauti trečioji šios autorės knyga.
Anksčiau dvi poezijos knygas išleidusi kūrėja šį kartą turbūt nustebins ne vieną skaitytoją: pasaulį išvydo prozos knyga „Vienos raidės istorijos“. Joje – 27 pasakojimai, kurių kiekvieną autorė parašė iš žodžių, prasidedančių ta pačia raide.

Pasak knygos autorės, viskas prasidėjo nieko nemąstant, nekaltai gal 2016 metais. Tada ji parašė pirmuosius pasakojimus iš S ir P raidžių bei kelis eilėraščius, kuriuose irgi buvo žodžiai tik iš vienos raidės. O tada šį reikalą ilgam atidėjo į šalį.
Kai praėjusį rudenį Lietuvoje vėl buvo įvestas karantinas, o žmonių judėjimas aprimo, renginiai nevyko, Jūratė grįžo prie vienos raidės istorijų kūrimo.
Lapkritį J. Norvaišienei paskambino jos draugė – leidyklėlės „Skanios knygos“ įkūrėja ir direktorė Lina Gudinienė ir pasiūlė parašyti istorijas su visomis lietuviškoje abėcėlėje esančiomis raidėmis ir pažadėjo, kad išleis šią knygą.
„Žinoma, apėmė abejonės: kaip, ką, juk tik kelias istorijas turiu parašiusi… Gerai dar, žodžių, prasidedančių A, B, D raidėmis, yra daug. Bet kaip su C, Č, H, F? Į kokį formatą jas „įvilkti“, kaip tas istorijas padaryti patrauklias, kokius siužetus sukurti“, – tokius klausimus sprendė mažeikiškė.
Nors išmėginimas ir baugino, bet jis buvo stimulas įdomiai praleisti ilgą 2020-ųjų žiemą, todėl J. Norvaišienė daugiau neabejojo. Ji planavo istorijas būsimajai knygai parašyti iki vasario pabaigos.
„Šiuo metu knyga jau juda Lietuvos link. Skaitytojų prašėme pagalbos – skelbėme išankstinę prekybą tam, kad kažkiek lėšų surinktume spausdinimui apmokėti. Labai ačiū tiems, kas atsiliepė“, – savo kūrybos gerbėjams dėkojo J. Norvaišienė.
Visi kiti knygą galės įsigyti „Skanių knygų“ elektroniniame knygynėlyje arba kreipdamiesi į pačią autorę. Jei tik epidemiologinė situacija leis, galvojama surengti vieną kitą nedidelį knygos pristatymą.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Į Mažeikius atkeliauja knyga „Vienos raidės istorijos“”

  1. Janina parašė:

    Labas, noriu įsigyti šią knygą. Kur?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto