Į Mažeikius atskrido neįgaliųjų „Vilties paukštė“

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Ketvirtadienį Mažeikiuose vyksta penktoji respublikinė neįgaliųjų žmonių dainų šventė „Vilties paukštė 2015“. Šiemet joje dalyvauja devyni kolektyvai iš Akmenės, Kuršėnų, Meškuičių, Pakruojo, Plungės, Skuodo, Telšių ir Mažeikių.

Dalijasi patirtimi

Šventę vedusi Mažeikių rajono bendruomenės centro vadovė Audronė Šimkuvienė pasakojo, kad šios šventės kaskart vyksta kitame mieste, praėjusiais metais neįgalieji dainuoti vyko į Telšius. Tai, kuriame mieste organizuoti dainų šventes, sprendžia Vilniuje susirenkanti neįgaliųjų draugijos taryba.
„Visos Lietuvos neįgaliųjų bendruomenės dalyvauja įvairiuose socialinės reabilitacijos projektuose. Respublikinė neįgaliųjų žmonių dainų šventė yra mūsų mieste vykdomas projektas, kurį finansuoja neįgaliųjų departamentas. Jis suteikia galimybę atvykti, susitikti ir pasidalinti gerąja patirtimi vokaliniams ansambliams. Taigi, ši šventė – ne konkursas, o pasidalijimas gerąja patirtimi“, – kalbėjo vadovė.

Šventė regioninė

Neįgaliųjų žmonių dainų šventėje Mažeikiuose dalyvavo du kolektyvai iš Telšių – neįgaliųjų ir neįgalių pensininkų draugijos instrumentinis ansamblis „Unoravi“ ir vokalinis ansamblis „Svaja“, kiti dalyviai –  Meškuičių vokalinis ansamblis „Viltis“, dar viena „Svaja“ iš Kuršėnų, „Akmena“ iš Akmenės, Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Krantų gėlė“, Pakruojo – „Šiladis“ ir „Sugrįžk, jaunyste“ iš Plungės.
Kiekvienas kolektyvas scenoje atliko po tris kūrinius. Mažeikiams atstovavo bendruomenės centro vokalinis ansamblis, kapela ir moterų šokių kolektyvas.
„Ši mūsų šventė yra daugiau regioninė, bet jos geografija kasmet plečiasi, tikimės, kad ateityje ją perims visos Lietuvos neįgalieji“, – teigė A. Šimkuvienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*