Į Mažeikius atvyksta užsienyje reziduojantys Lietuvos diplomatai

Kitą ketvirtadienį į Mažeikius atvyksta apie penkiasdešimt užsienyje reziduojančių Lietuvos diplomatų. Jų vizitas yra viena iš verslo forumo „Mažeikiai-2004“, vyksiančio lapkričio 18–20 dienomis, programos dalių.

VERSLO FORUMAS TAMPA TARPTAUTINIS
Kadangi šiųmetinį verslo forumą „Mažeikiai-2004“ remia PHARE 2002 pagal programą „Bendradarbiavimas abipus sienos Baltijos jūros regione“, jis taps tarptautiniu. Norą dalyvauti forume pareiškė ne tik Mažeikių, Plungės, Telšių, Rietavo verslininkai, bet ir įmonės iš Helsinkio (Suomija), Stendalio (Vokietija), Saldus (Latvija). Šiemet už dalyvavimą forume verslininkams mokėti nereikės.
Pagrindiniai verslo forumo „Mažeikiai-2004“ organizatoriai yra Mažeikių verslininkų asociacijos viceprezidentas Jonas Buinauskas, Telšių apskrities verslo inkubatoriaus vadovė Virginija Jasevičienė, Mažeikių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romualdas Sakalauskas.
Verslininkų asociacijos prezidentas Kęstutis Bartkevičius „Santarvei“ pasidžiaugė, kad forumas sulaukė vietos verslininkų dėmesio ir paramos. Lėšų renginiui organizuoti skyrė AB „Mažeikių nafta“, AB „Lietuvos telekomas“, AB „Pieno žvaigždės“, UAB „Ingman ledai“, rajono Savivaldybė ir kiti.
Mažeikiškių organizuojamas forumas sudomino Pramonininkų asociaciją, kurios atstovai iš Šiaulių, Klaipėdos ruošiasi atvykti į renginį, Tarptautinius prekybos rūmus „Lietuva“.
Verslo forume apie rajono savivaldos aktualijas kalbės meras Vilhelmas Džiugelis, investicijų galimybes pristatys neetatinis vicemeras K. Bartkevičius, verslininkams aktualius pranešimus skaitys Ūkio ministerijos sekretorius Gediminas Rainys, Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Artūras Jokubavičius, LVPA Kontrolės departamento Šiaulių skyriaus vedėjas Alfredas Januška ir kiti.
Forumo data sutampa su prekybos centro „IKI“ atidarymu. Centro vadovai taip pat skyrė lėšų mažeikiškių renginiui.

GALIMYBĖ UŽMEGZTI KONTAKTUS
Po beveik metus trukusių derybų su Užsienio reikalų ministerija pasiekta, kad į Mažeikius atvyks apie penkiasdešimt užsienyje reziduojančių diplomatų, Lietuvos konsulatuose atstovaujančių mūsų šalies prekybai, verslui, ekonomikai. Diplomatai šią savaitę rinksis į suvažiavimą, kurio vienas iš akcentų – išvyka į Mažeikių rajoną.
„Žemaitijoje toks renginys vyks pirmą kartą. Smagu, kad diplomatai galės pamatyti, jog Mažeikiuose yra ne tik „Mažeikių nafta“, bet ir kitų puikiai dirbančių įmonių. Mūsų verslininkai galės jiems prisistatyti, užmegzti kontaktus. Sarbiausia, kad tik būtų noro ieškoti galimybių“, – sakė Verlininkų asociacijos prezidentas K. Bartkevičius, priminęs, kad pasikalbėti su diplomatais galės visi pageidaujantys.
Susitikimas su diplomatais vyks buvusio kino teatro „Eos“ salėje. Verslo padėtį savo rajonuose apžvelgs Mažeikių, Telšių, Plungės, Rietavo merai. Po pietų verslininkai galės individualiai susitikti su užsienyje reziduojančiais diplomatais.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Sakalauskas akcentavo, kad šio susitikimo pagrindinis tikslas – ambasadų atstovams pateikti kuo daugiau informacijos apie Mažeikių rajoną.
„Nuo šiol viso pasaulio Lietuvos ambasadose užsieniečiai, norintys investuoti mūsų šalyje, galės sužinoti apie Mažeikius, kur yra tuščių patalpų, gera infrastruktūra verslui plėtoti. Galbūt, pasiklausę tų diplomatų, potencialūs investuotojai susigundys atvažiuoti pas mus, gal jiems patiks mūsų miestas? Be to, Vilniuje verslininkams daug lengviau užmegzti kontaktus nei pas mus. Ne kiekvienas mūsų verslininkas turi ryšių užsienyje. Dabar bus puiki proga save pristatyti“, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas.
R. Sakalauskas džiaugėsi sulaukęs pagyrimo iš Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų už puikų parengiamąjį darbą. Anot jų, Vilniuje tokio pobūdžio renginiai vyksta formaliai, nes vilniečiai verslininkai yra išlepinti užsienio investuotojų dėmesio.
Visi diplomatai pareiškė norą apsilankyti AB „Mažeikių nafta“. Taip pat jie lankysis įmonėse „ORUVA Motors“, „Pieno žvaigždės“, „Ingman ledai“.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto