Į Mažeikius užsuko „Aktuali kultūra“

Autorės nuotr.

Antradienį Mažeikiuose buvo sustojusi keliaujanti Kultūros ministerijos projekto „Aktuali kultūra“ ekspozicija. Renginyje dalyvavo ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Jie pristatė veiklas, kuriose po pamokų gali dalyvauti jaunieji bibliotekos lankytojai.

Projekto „Aktuali kultūra“ sunkvežimis, lydimas projekto atstovių, į Mažeikius užsuko prieš tai pabuvojęs Telšiuose. Mažeikiai – 27-oji projekto sustojimo stotelė, o iš viso jo metu bus aplankyti 55 Lietuvos miestai ir miesteliai.
Norintieji galėjo apžiūrėti sunkvežimyje įrengtą įvairių Lietuvos menininkų kūrinių, darbo įrankių, asmeninių daiktų ekspoziciją. Ekskursiją vedusi Rūta Janutytė mažeikiškius kvietė užsidėti 3D akinius ir virtualiai pakeliauti po Lietuvos dvarus.

Autorės nuotr.

Lauke, prie projekto sunkvežimio, Mažeikių viešosios bibliotekos atstovai kvietė mažeikiškius daugiau sužinoti apie tai, ką įdomaus po pamokų ir laisvu metu bibliotekoje gali nuveikti vaikai.
Šio projekto šūkis yra „Prisijaukink kultūrą“. Renginių koordinatorė Greta Vasiliauskaitė „Santarvei“ sakė, kad projekto sunkvežimyje esančią ekspoziciją apžiūrintys, edukacijose dalyvaujantys žmonės iš įvairių Lietuvos kampelių dažniausiai domisi, kodėl ir kaip reikia prisijaukinti kultūrą. Be to, dažnas žmogus yra įsitikinęs, kad jo mieste kultūros arba nėra, arba yra mažai ir kad geriausi dalykai vyksta kažkur kitur.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*