Į naftos gamyklą bus transportuojamas didžiausias šalies istorijoje krovinys

Didelių gabaritų reaktorius gabenamas į naftos perdirbimo gamyklą, 2008 m. Nuotr. iš „ORLEN Lietuva“ archyvo

Akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva“ pranešė, kad su kompanija „Mammoet“ pasirašė sutartį dėl 1800 tonų reaktoriaus, skirto naujo naftos perdirbimo produktų gamyklos įrenginio statybai, transportavimo.
Šalies istorijoje tai yra bus didžiausias pervežamas krovinys.

Kitų metų rugpjūtį 100 metrų ilgio, 6,5 metrų pločio ir 10 metrų aukščio krovinys bus gabenamas apie 150 kilometrų ilgio maršrutu iš Klaipėdos uosto į Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklą. Į uostą atgabentas reaktorius bus iškrautas iš jį atgabenusio laivo ant 88 ašių tralo, kuris reaktorių transportuos.
Atsižvelgiant į reaktoriaus dydį, didžiausias išbandymas yra ne tiek paties transporto, kiek maršruto parinkimas. „Mammoet“ teks priimti gerai apgalvotus sprendimus, leisiančius su tokiu kroviniu kirsti tiltus ir pralaidas bei su tokio ilgio kroviniu įveikti siaurus posūkius.
Sunkiasvorio krovinio transportavimo panašiu maršrutu projektas jau buvo įgyvendintas 2008 m.
Mažeikiuose įsikūrusi bendrovė į „Mammoet“ kreipėsi 2019 m. prašydama parinkti tokio dydžio krovinio gabenimo maršrutą ir atlikti studiją. Kompanijos specialistai turėjo peržiūrėti visus galimus reaktoriaus transportavimo iš uosto į gamyklą variantus bei pateikti savo siūlymus „ORLEN Lietuva“. Įvertinus optimalų variantą bei parinkus maršrutą, su „Mammoet“ kompanija buvo pasirašyta sutartis dėl transportavimo.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parengta pagal „ORLEN Lietuva“ pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video