Į „ORLEN Lietuvą“ atvyksta nauji šeimininkai ***Su Balandžio 1-ąja!***

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kaip ką tik paskelbė „The Financial Times“, lenkų koncernas „PKN Orlen“ parduoda „ORLEN Lietuva“ Brunėjaus naftos verslovei, valdomai sultono.
„Santarvei“ pavyko sužinoti šiek tiek daugiau.

Nusileis mūsų aerodrome

Į Lietuvą ir į Mažeikius šiandien atvyksta delegacija iš šios turtingos pietryčių Azijos šalies.
Iš Brunėjaus sostinės Bandar Seri Begavano antrą valandą nakties (Lietuvos laiku) pakilo privatus lėktuvas, kuris planuoja greitai nusileisti Šerkšnėnų aerodrome.
Neoficialiomis žiniomis, naujieji šeimininkai esminių pokyčių mūsų įmonei nežada. Manoma, kad Brunėjuje išgaunamos naftos pakaks aprūpinti ne tik mūsų gamyklą, bet ir visą lenkų koncerną.
Naftos gamyklos darbuotojai sparčiai mokosi malajų ir kinų kalbos. Moterys siuvasi hidžabus.
Savivaldybės vadovai ruošiasi svečius sutikti tiesiog aerodrome ir yra parengę bendradarbiavimo sutartį, kuo Brunėjus galėtų būti naudingas Mažeikiams, o Mažeikiai – sultonatui.

Apie Brunėjų

Brunėjaus sultonate svarbiausia pramonės šaka – naftos gavybos pramonė.
Naftos ir gamtinių dujų gavyba sudaro 90 proc. šalies BVP. Per dieną išgaunama apie 167 tūkst. barelių naftos. Brunėjus – ketvirtas pagal apimtį naftos tiekėjas iš Pietryčių Azijos šalių. Suskystintų dujų paruošiama apie 25,3 mln. kubinių metrų, pagal tai Brunėjus užima 9-ą vietą pasaulyje.
Brunėjaus valdymo sistema – absoliutinė monarchija, aukščiausias šalies valdovas yra sultonas. Sultonas taip pat yra šalies ministras pirmininkas ir užsienio reikalų ministras, visi svarbiausi politiniai postai priklauso karališkajai šeimai.
Brunėjų valdo Bolkija dinastija. Jau beveik pusę amžiaus šalį valdantis sultonas mano, jog šis pirkinys – sėkmingas žingsnis, siekiant įsitvirtinti Europos rinkoje.

3 Atsakymai į “Į „ORLEN Lietuvą“ atvyksta nauji šeimininkai ***Su Balandžio 1-ąja!***”

  1. Suvalkietis parašė:

    o ma tai gaila sirdyje, kad tai ne Mazeikeciai yra seimininkai gamyklos, tiktai lenkai. Pelnas liktu Lietuvoje. Kad pasirase sita nelaiminiga sutarti. Viena diena reikes padaryti nacionalizacija gamyklos kad vel Lietuviai buti seimininkais. Linkejimai, Sveikinimai.

  2. Monika parašė:

    Geras pokštas! Iš pradžių susidomėjau, kol nepaskaičiau apie Brunėjaus sultoną :D

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Su balandžio 1 d :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto