Į Šiaulius – dėl krislo akyje?

Mažeikiškis, norintis atsikratyti į akį patekusio svetimkūnio, piktinosi nesulaukęs skubios nemokamos medikų pagalbos. Dėl savo bėdos jis kreipėsi į ne vieno akių gydytojo kabinetą bei į „Santarvės“ redakciją.
SUTARTIS ĮPAREIGOJA
Vyriškis pasakojo pirmiausia dėl savo bėdos pagalbos ieškojęs Mažeikių ligoninės priėmimo skyriuje, tačiau šio skyriaus medikai paaiškinę, kad įstaiga akių gydytojų neturi ir patarę kreiptis į privačiai dirbančius gydytojus.
„Pas vieną okulistą nuėjau, pasakė, kad turi daug žmonių ir manęs nepriims, pas kitą – paprašė 30 litų. Nejaugi aš neturiu teisės į nemokamą paslaugą?“ – klausė žmogus.
Savivaldybės gydytoja Irena Vaicekavičienė „Santarvę“ informavo, kad trys mažeikiškės įstaigos dėl oftalmologo paslaugų yra sudariusios sutartį su Ligonių kasa.
„Už būtinąją pagalbą šioms įstaigoms sumoka Ligonių kasa. Jeigu atsisakoma suteikti nemokamą pagalbą, reikėtų ją informuoti“, – paaiškino Savivaldybės gydytoja.

INFORMACIJOS
TRŪKSTA IR MEDIKAMS
Į „Santarvės“ telefono skambutį atsiliepusi neprisistačiusi Mažeikių ligoninės priėmimo skyriaus darbuotoja prisiminė pagalbos ieškojusį vyrą.
„Mes neturime okulisto, padėti negalėjome. Žmonės kreipiasi į privačius gydytojus arba važiuoja į Šiaulius“, – paaiškino slaugytoja.
Šiandien tėra tik toks atsakymas? „Taip“, – trumpai atsakė pašnekovė.
Slaugytojai „Santarvė“ priminė, kad nemokamą pagalbą gali suteikti okulistai, su Ligonių kasa pasirašę sutartis. Pasiteiravus, kurie gydytojai turi tokias sutartis, išgirdome atsakymą: „Nežinau“.
Rasti tokios informacijos ligoninės registratūros ar priėmimo skyriaus stenduose nepavyko.
„Nereikia aiškinti, žmonės patys turi žinoti, į ką kreiptis. Įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“, – „Santarvei“ sakė ligoninės direktorius Albinas Lidžius. Tačiau pažadėjo pasirūpinti, kad priėmimo skyriaus darbuotojai pacientams suteiktų daugiau informacijos.

KRISLAS GALI PALAUKTI
Ligoninės direktorius A. Lidžius paaiškino, kad krislo išėmimas nėra skubi būtinoji pagalba. Anot jo, tokią pagalbą gali suteikti ir bendrosios praktikos gydytojas. Todėl vyriškiui ligoninės slaugytojos ir patarusios kreiptis į šeimos gydytoją.
„Jeigu žmogus kreipiasi po darbo valandų dėl rimtos traumos, mes, negalėdami per 2 valandas suteikti pagalbos, kviečiame „greitąją“, kuri privalo ligonį nuvežti į Šiaulius. Tačiau dėl krislo išėmimo tokių veiksmų nebūtų tekę imtis. Būtume patarę kitą dieną eiti pas šeimos gydytoją“, – paaiškino ligoninės direktorius.
Mažeikių ligoninė okulisto neturi, sutartį dėl būtinosios pagalbos teikimo yra sudariusi su privačiai dirbančiu oftalmologu Vitalijumi Šeškaičiu.
„Tačiau jį sunku prisikviesti, nors už kiekvieną atvejį mokame po 50 litų. Jau geriau jį nuvežti į Šiaulius. Jis nemirs. Dėl akių traumos žmogus nemiršta“, – teigė A. Lidžius. Tokios pagalbos prireikia per pusmetį gal kartą, atsakė paklaustas, ar nebandė prišnekinti su ligonine bendradarbiauti kitą oftalmologą.

SU SIUNTIMU – NEMOKAMAI
Šiaulių ligonių kasos Telšių kontrolės skyriaus poskyrio vedėja Virginija Gulbienė „Santarvei“ paaiškino, kad skubi būtinoji pagalba teikiama tokiu atveju, kai ragenoje yra kiauryminė žaizda. Kitu atveju pagalbą gali suteikti ir šeimos gydytojas.
Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Audrius Stankevičius mano, kad įstaigos gydytojai, jeigu žmogus būtų kreipęsis, krislą būtų išėmę.
Kai reikalinga specialisto konsultacija, šeimos gydytojas išrašo siuntimą.
„Toks siuntimas reikalingas norint pasinaudoti nemokama pagalba privačiai dirbančių okulistų, kurie su Ligonių kasa yra pasirašę sutartį. Be šio dokumento, negalime sumokėti už suteiktą paslaugą“, – paaiškino pašnekovė.

PAGALBA BŪTŲ SUTEIKTA
„Santarvės“ žurnalistė pabandė apsimesti ligone, kuriai iš akies reikia pašalinti krislą. Įsitikinome, kad mažeikiškiai akių gydytojai vadovaujasi Ligonių kasos nustatytais reikalavimais ir labdaros neteikia.
Oftalmologų Astos Petraitytės ir Ramunės Kindurienės konsultantės maloniai telefonu paaiškino, kad gydytojos gali padėti. Tačiau jeigu ateisime be siuntimo, už paslaugą teks mokėti apie 25–30 litų. Gydytojas Vitalijus Šeškaitis šiuo metu nedirba. Šie trys oftalmologai su Šiaulių ligonių kasa yra pasirašę sutartis.

One Reply to “Į Šiaulius – dėl krislo akyje?”

  1. Tautietis parašė:

    Teko ir man asaras lieti, apstulbau nuejes i Seskaicio kabineta, kai pasake, siandien neprieisit, gal poryt.Gerai kad pavyko patekt Vilniaus gatveje, moteriske viska puikiai atliko, bet ji nevisada dirba.Geda ir skaudu uz tokia politika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto