Į tradicinį susiėjimą rinkosi Tirkšlių seniūnijos žemdirbiai

Ilgąjį Vėlinių savaitgalį, šeštadienio vakarą, nekasdieniškai praleido Tirkšlių seniūnijos žemdirbiai: aplinkinių kaimų gyventojai miestelio kultūros centro darbuotojų buvo pakviesti į kasmetinę rudens šventę.
Ūkininkai turėjo progą pasidžiaugti savo pasiekimais, pabendrauti, patys įsijungti į vakaro programą ir pasižiūrėti seniūnijos saviveiklos kolektyvų pasirodymus.
Vakaroja vienuoliktą kartą
Į rudeniškai išpuoštą Tirkšlių kultūros centro salę skambant muzikai rinkosi Tirkšlių miestelio, seniūnijos Balėnų, Daubarių, Pievėnų, Užlieknės kaimų gyventojai. Suneštinės vaišės, vienas kitas arbatos ar kavos puodelis, o gal ir alaus bokalas iš pradžių santūrią atmosferą pavertė linksma, draugiška ir jaukia.
Tirkšlių seniūnijos vadovas Klemas Sobutas prisiminė, kad pirmąją tokią vakaronę ūkininkams jis surengė prieš vienuolika metų vieno ūkininko valdose. Tokių švenčių tradicija nenutrūko iki šiol: žmonės nori susieiti, draugiškai pabendrauti, pasidalinti savo džiaugsmais ar rūpesčiais.
Seniūnas apgailestavo, kad šiemet renkamasi į vis dar kapitalinio remonto nesulaukiančią kultūros centro salę: visa projektinė dokumentacija seniai parengta, bet stringa viešieji pirkimai, todėl tebelaukiama statybininkų.
„Kaimo žmonių gyvenimas mažai kam rūpi. Tenka tik apgailestauti, kad Seime nėra žmonių, kurie gintų žemdirbių interesus. Nėra tinkamo dėmesio kaimo žmogui“, – teigė K. Sobutas.

Ir dainavo, ir šoko
Rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius pasidžiaugė, kad Tirkšliuose ilgus metus saugoma tradicija žemdirbiams kasmet susirinkti, apžvelgti, pasidžiaugti tuo, kas padaryta.
Svečias atvyko ne tuščiomis, o atvežė padėkos raštą Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kolektyvui „Subatvakaris“ ir jo vadovui Antanui Erlickui už Kaune vykusioje kapelų šventėje „Grok, Jurgeli“ pelnytą aukščiausią apdovanojimą.
Tirkšlių klebonas Arūnas Bladžius į šventę atėjo kupinas padėkos žodžių seniūnijai: nuo šiol tamsiu paros metu miestelio šventovė puikiai apšviečiama iš išorės.
Šventė nesibaigė vien tik padėkomis: kiekviena vakare dalyvavusi komanda turėjo paruošti namų darbus ir pateikti juos susirinkusiesiems. Taip daina keitė dainą, vaidinimas vaidinimą, šokis šokį.
Nuobodžiauti tirkšliškiams neleido kultūros centro šokių kolektyvas, A. Erlicko vadovaujamas folkloro ansamblis „Guoje“, kapela „Subatvakaris“, Užlieknės kultūros namų folkloro ansamblis „Vakaras“, kuriam vadovauja Vytautas Dainius.
Salę puošė dviejų tirkšliškių tautodailininkių: Almos Krapauskienės bei Linos Kasperavičienės tapybos darbai.
„Santarvės“ inf.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto