Į Visuomenės sveikatos biurą – politikų strėlės

Ne tik gyventojai, bet ir politikai pasigenda informacijos apie Visuomenės sveikatos biuro siūlomas sveikatinimo programas. Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Kaip ir kasmet, Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras politikams pristatė visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitą. Kaip ir anksčiau, mūsų rajonas labiausiai iš kitų išsiskiria išmetamų teršalų kiekiu iš stacionarinių šaltinių – šis rodiklis net dvidešimt kartų viršija šalies vidurkį.
Aptariant situaciją, ataskaitos duomenis, kai kuriems politikams užkliuvo paties biuro veikla: vieniems atrodo, kad jo specialistai nepakankamai dirba sveikatinimo srityje, kiti suabejojo, ar apskritai reikalinga tokia įstaiga, kurios išlaikymas per metus kainuoja apie pusę milijono eurų.

Dvidešimt kartų viršija vidurkį

Ataskaitą pristatęs Visuomenės sveikatos biuro vadovas Aistis Jankūnas informavo, kad buvo išanalizuoti 63 su sveikata susiję rodikliai. Jis pasidžiaugė, kad 23 rodiklių reikšmės yra geresnės už Lietuvos vidurkį ir tik dviejų rodiklių: teršalų kiekio ir vaikų, dalyvavusių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programoje, – patenka tarp blogiausių, arba į vadinamą raudonąją zoną.
2020 m. rajono savivaldybės teritorijoje į atmosferą iš stacionarių taršos šaltinių išmestų teršalų kiekis vienam kvadratiniam kilometrui siekė net 16 tūkstančių kilogramų, arba net dvidešimt kartų viršijo šalies vidurkį.
„Analizuojant 2016‒2020 m. laikotarpį, šis rodiklis nuosekliai mažėjo, bet visada viršijo Lietuvos rodiklį“, – reziumavo A. Jankūnas.

Įžvelgė du lazdos galus

Ataskaitos duomenys byloja: iš stacionarių taršos šaltinių išmestų įvairių teršalų kiekis kvadratiniam metrui mūsų rajone per penkerius metus sumažėjo trimis tūkstančiais kilogramų, tačiau anglies monoksido kiekis 2020 m., lyginant su 2019 m., padidėjo dviem šimtais tonų ir siekia beveik pusantro tūkstančio. Analizuojant oro kokybę nustatyta, kad bendra teršalų koncentracija neviršijo maksimalios nustatytos ribinės vertės.
A. Jankūno pastebėjimu, aplinkos oro monitoringo ataskaita rodo, kad didžiausiais mūsų savivaldybės oro taršos šaltiniais išlieka autotransportas ir pramoninių ūkių subjektai – tokių taršos šaltinių apskaičiuojama keturiolika.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto