Į žemės ūkio surašymą įsijungia klausėjai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

„Santarvė“ jau rašė apie rugpjūčio mėnesį prasidėjusį visuotinį žemės ūkio surašymą, kuris truks iki metų pabaigos.
Nuo rugsėjo 10 dienos savarankišką surašymo anketų pildymą internetu keičia kiti apklausos būdai. Į ūkininkų duris gali pasibelsti ir klausėjai.
Statistikos departamentas pataria, kaip nepapulti į visokio plauko „nekviestų svečių“ pinkles.
Mažeikių rajone Statistikos departamento tyrime dalyvauja šiek tiek daugiau nei 3 tūkst. ūkininkų ir šeimos ūkių.

Žemės ūkio surašymas Lietuvoje pradėtas rugpjūčio 19 d. Surašymo metu apklausiami visi ūkininkų ir šeimos ūkiai, žemės valdoje turintys vieną ir daugiau hektarų naudojamų žemės ūkio naudmenų, visos žemės ūkio bendrovės ir įmonės. Iki rugsėjo 9 d. ūkininkai duomenis gali pateikti internetu per sistemą e.statistika gyventojams.
Statistikos departamento „Santarvei“ pateiktais duomenimis, per rugpjūčio mėnesį savarankiškai anketas užpildė ir pateikė 3,8 proc. Mažeikių rajono ūkininkų ir šeimos ūkių. Lietuvoje šis procentas kiek didesnis – siekia 4,2 proc.
Žemės ūkio bendrovės ir įmonės savo statistinius duomenis dar galės pateikti internetu per sistemą e.statistika visą mėnesį nuo spalio 12 d.
Tuos, kurie nesusirašė internetu, nuo rugsėjo 10 d. lankys arba telefonu apklaus klausėjai, jų darbas tęsis 3,5 mėnesio.
Statistikos departamento Žemės ūkio ir aplinkosaugos statistikos skyriaus vedėja Aušra Jablonskienė informavo: „Visi klausėjai turės savo darbo pažymėjimą, kurį privalės parodyti apklausiamam asmeniui, bei informuos apklausiamąjį apie vykdomą surašymą. Didžioji dalis ūkių bus apklausiama telefonu, todėl ūkius lankys ne tiek ir daug klausėjų. Tie klausėjai, kurie lankys ūkius, apsilankymo laiką ir kitas detales bandys suderinti su ūkiu telefonu. Todėl „nekviestų svečių“ tikrai nebus daug.“
Be to, dėl koronaviruso pandemijos klausėjai yra instruktuojami neiti į namus, stengtis pabendrauti su ūkininku lauke, išlaikyti atstumą.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*