Įdomybės – ir danguje, ir ant žemės

Labiausiai susirinkusiųjų į šventę akis traukė lėktuvų skrydžiai. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=752 template=caption]Šeštadienį minios mažeikiškių – kas autobusais, kas automobiliais, dviračiais ar pėsčiomis – traukė į Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodromą Šerkšnėnuose.
Čia vyko antroji Aviacijos šventė, skirta legendinio Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 83-iosioms metinėms paminėti.
Nors pagrindinis vaidmuo buvo skirtas lakūnams ir lėktuvams, šventėje netrūko ir kitokių susisiekimo priemonių. Ir dalyvavo joje ne tik lakūnai, bet ir šauliai, kariai savanoriai, taip pat muzikantai, dainininkai.
Šventę stebėję mažeikiškiai pageidavo, kad tokie renginiai vyktų dažniau, – paskutinis jų buvo prieš ketverius metus.

Nuvažiuoti nelengva

Kad mažeikiškiai šios šventės laukė, galima spręsti vien iš jų gausos: jau seniai kelias į Šerkšnėnus matė tokią transporto spūstį, prasidėjusią jau nuo naujojo žiedo Sedos gatvėje ir besitęsiančią iki pat šventės vietos.
Kai kam kelionė iš Mažeikių iki Šerkšnėnų truko beveik valandą. Šiek tiek daugiau laiko laimėjo tie, kas pasinaudojo visuomeniniu transportu. „Mažeikių autobusų parkas“ keleiviams į šventę vežti buvo skyręs penkis autobusus, bet žmonių buvo gerokai daugiau, tad tie patys autobusai į Šerkšnėnus susuko dar po vieną reisą.
„Mūsų autobusai į šventę nuvežė maždaug apie keturis šimtus žmonių. Parvežti juos iš šventės tiek autobusų nebereikėjo: matyt, mažeikiškiai grįžo su renginyje sutiktais pažįstamais žmonėmis – jų automobiliais“, – svarstė „Mažeikių autobusų parko“ direktoriaus pavaduotojas Juozas Kelmelis.
Važiavusiųjų nuosavais lengvaisiais automobiliais patogumui organizatoriai aerodromo prieigose buvo įrengę laikinas mašinų stovėjimo aikšteles – dėl jų teko tartis su laukų savininkais, šie geranoriškai leido pasinaudoti žeme.

Paviliojo kitos šventės

Atvykėlių į aerodromą laukė kelios eilės prekybininkų kioskų: daugiausia buvo siūloma saldumynų,  užkandžių, ledų, nealkoholinių gėrimų, iš alkoholinių prekiauta tik alumi. Kai kas parduoti atvežė medžio dirbinių, papuošalų, suvenyrų, karštais valgiais rūpinosi visuomeninio maitinimo įmonė iš Šiaulių.
Prekybininkus registravusi Savivaldybės kultūros centro darbuotoja Jūratė Tomkuvienė „Santarvę“ informavo, kad prekiauti šventės metu panoro apie trisdešimt prekeivių.
„Tai nėra itin daug, mugėse prekiautojų būna gerokai daugiau. Kai kas gal išvyko į folkloro festivalį Klaipėdoje ar į kitas tuo pat metu vykusias šventes“, – situaciją komentavo moteris.

Klubas dar jaunas

Iš Mažeikių į šventę atriedėjo ir senų, retų automobilių kolona: jais atvažiavo senovinės technikos klubo „Olmobilis“ nariai.
Klubo prezidentas Egidijus Maiga „Santarvei“ pasakojo, kad keli bendraminčiai prieš trejetą metų pradėjo remontuoti senovinius automobilius, o po dvejų metų subrendo mintis steigti klubą, kuris šiaurės Žemaitijoje padėtų suvienyti ir kitus bendraminčius. Mažeikiškių klubas oficialiai įregistruotas šių metų balandžio 1-ąją. Kol kas klube yra penki nariai, bet tikimasi, kad ateityje jų padaugės.
„Mūsų technika – lengvieji automobiliai, sunkvežimiai, traktoriai, motociklai, motoroleriai, dviračiai.  Klubas dar jaunas, lyginant su kitais, kurie gyvuoja aštuonerius, dvylika metų, mes dar jauni, mums dar augti ir augti. Tikimės, kad ir šiandien prisišnekinsime įstoti vieną kitą narį ir mažais žingsneliais toliau žengsim į priekį“, – kalbėjo E. Maiga.
Šiemet „Olmobilio“ nariai jau spėjo dalyvauti penkiuose renginiuose – važiavo ten, kur kvietė, kai kur pabūta ir be kvietimo – užtenka pastebėti reklamą ir nuvažiuoti.

Atvyko ir bendraminčių

Tarp klubo „Olmobilis“ eksponatų, be kelių senovinių „mersedesų“, yra 1937 metų „Studebaker“ markės automobilis, 1941 metų „Chevrolet“.
„Sulaukėme bendraminčių – svečių iš Kauno, Klaipėdos, Telšių, pavyko suvienyti ir kartu su savo technika atvažiavo nemažai mažeikiškių. Šioje šventėje esame svečiai, ateityje gal bandysime ką nors organizuoti patys“, – viliasi E. Maiga.
Tarp senovinių motociklų šventėje puikavosi ir baikerių šiuolaikiniai plieniniai žirgai, nemažai susirinko važiavusiųjų keturračiais.
Mažeikių šauliai demonstravo savo turimą techniką, šventės lankytojai susidomėję apžiūrinėjo karių savanorių atvežtą ginklų parodą.

Labiausiai domėjosi sraigtasparniu

Daug žiūrovų sutraukė aerodrome stovinti įvairių rūšių skraidymo technika: senoviniai orlaiviai, lėktuvai, sklandytuvai. Tarp orlaivių savo dydžiu išsiskyrė į šventę iš Šiaulių atskridęs Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis: prie jo mažeikiškiai fotografavosi, kai kam pasisekė apžiūrėti jo vidų, atsisėsti į lakūnų kėdes.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Įdomybės – ir danguje, ir ant žemės”

  1. lolas parašė:

    Žmonės kalba, kad šiųmetė aviacijos šventė buvo kur kas „silpnesnė“ nei prie 4 metus. Ar tiesa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto