„Ignitis“: nevėluokite ir nepatirkite didesnių išlaidų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Artėjant birželio 18 d., kuomet didžioji dalis Lietuvos namų ūkių turi sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartis, „Ignitis“ informuoja, kad to nepadarę vartotojai gali patirti didesnių išlaidų.
Remiantis aktualiais duomenimis, tokiu atveju elektros galutinė kaina gali siekti ir 40 ct už kWh.

Vėlavimas – papildomi rūpesčiai ir išlaidos

Andrius Kavaliauskas, „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovas, vėluojantiesiems apsispręsti primena: „Tie vartotojai, kurie nenorės sudaryti sutarties ar pavėluos dėl asmeninių priežasčių, susidurs su papildomais rūpesčiais. Tokie namų ūkiai pateks į garantinį tiekimą, kuris bus laikinas, ir gali gerokai padidinti elektros kainą.“

Garantinio tiekimo atveju galutinę kainą vartotojams sudarys vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržoje, o taip pat pridedamas koeficientas, kurio numatyta reikšmė yra 25 proc. Tai reiškia, kad prie vidutinės biržos kainos bus pridedamas ketvirtadalis.

Svarbu suprasti, kad kaina pakils ne nuo dabartinės elektros kainos, o nuo tuo metu galiojančios vidutinės elektros kainos biržoje.

Biržoje kainos svyruoja

Anot Andriaus Kavaliausko, reikia nepamiršti ir to, kad elektros kainos biržoje svyravimai priklauso nuo daugelio dedamųjų. Įtaką kainai daro elektros pasiūlos ir paklausos balansas, kintančios dujų ir naftos kainos, o taip pat – besikeičiantys Europos šalių gamybos ir vartojimo prioritetai.

„Galime analizuoti aktualius duomenis, štai nuo biržos lygio priklausančio garantinio tiekimo kainos balandžio mėnesį vidutiniškai siekė 34 centus už kilovatvalandę, vasarį – 24, sausį – 40 centų. Kaip matome, kainos biržoje svyruoja, taigi tie, kurie nepasirūpins savimi ar artimaisiais, turės mokėti brangiau“, – teigia A. Kavaliauskas.

Primename, kad iki birželio 18 d. pasirašyti sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju turi tie namų ūkiai, kurie per metus suvartoja nuo 1000 iki 5000 kilovatvalandžių, o per mėnesį už elektrą sumoka apie 15–70 eurų.
Parengta pagal BNS spaudos centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto