Įgytas kastetas pelno neatnešė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pilietiškas mažeikiškis policijos padedamas užkirto kelią galimai neteisėtai veiklai: iš apyvartos buvo išimti keli nešaunamieji ginklai – kastetai, kurie galėjo patekti į jaunimo rankas ir padaryti nepataisomą žalą.

Sulaikė su kastetu

Praėjusį ketvirtadienį Mažeikių policijos komisariato budėtojui telefonu paskambino mažeikiškis ir pranešė apie siūlomus pirkti nešaunamuosius ginklus. Vyriškis, naršydamas internetiniame portale, kur skelbiama apie Mažeikiuose parduodamus daiktus, aptiko skelbimą, kad už trisdešimt litų parduodami kastetai. Žinodamas, kad šie gaminiai yra priskiriami prie nešaunamųjų ginklų ir juos draudžiama ne tik naudoti, bet ir laikyti, apie rastą skelbimą žmogus informavo policijos pareigūnus.
„Mes susisiekėme su vyriškiu ir gavome visą informaciją. Po to paskambinome nurodytu telefonu, susitarėme susitikti su pardavėju. Antradienio vakarą Ventos gatvėje buvo surengta operacija ir civiliai apsirengusiems policijos pareigūnams pardavėjas pateikė kastetą“, – pasakojo rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Paaiškėjo, kad nešaunamąjį ginklą norėjo parduoti anksčiau į pareigūnų akiratį nepakliuvęs 32-ejų metų G. N. Mažeikiškis bandė užsiimti neteisėtu verslu – namuose pas jį rasti dar keli kastetai.

Dėkoja už parodytą pilietiškumą

Tyrėjams vyriškis atskleidė kastetus įsigijęs sausio mėnesį ir bandęs juos parduoti. Savo veiksmais jis padarė baudžiamąjį nusižengimą, už tai, kad nešiojosi ir įsigijo nešaunamąjį ginklą arba kitokį žmonėms žaloti pritaikytą įrankį, jam gresia bauda arba areštas.
Pareigūnai giria vyriškį, kad neliko abejingas daromam teisės pažeidimui, informavo apie tai policiją ir dėkoja jam už parodytą pilietiškumą.
Raginami ir kiti mažeikiškiai, pastebėję prasilenkimą su įstatymais, pranešti apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112, Mažeikių policijos komisariato telefonu 98 150 arba policijos pasitikėjimo telefonu 98 084.  

Draudžiamų ginklų sąrašas ilgas

Policijos pareigūnai informuoja, kad pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, draudžiama civilinėje apyvartoje ne tik A kategorijos šaunamieji ginklai be leidimo, bet ir bet kokie savadarbiai šaunamieji ginklai; dujiniai ginklai su nuodingosiomis medžiagomis, šaunamųjų ginklų šaudmenys su nuodingosiomis medžiagomis; begarsiai šoviniai; šoviniai, kurių kulkos yra su kieto metalo šerdimi ar kieto metalo apvalkalu; lazeriniai taikikliai, išskyrus sportui naudojamus lazerinius taikiklius.
„Tame pat įstatyme numatyta, kad draudžiami ir šie nešaunamieji ginklai: kastetai, blakštai, mėtomosios žvaigždės bei kiti šaltieji smogiamojo ir svaidomojo pobūdžio ginklai. Gyventojams taip pat draudžiama įsigyti elektros šoko įtaisus su iššaunamosiomis adatomis, lanksčiais laidais sujungtomis su aukštosios įtampos elektros energijos šaltiniu, juos gali naudoti tik pareigūnai. Tokiems ginklams neišduodami jokie leidimai“, – sakė licencijavimo specialistas Linas Kašinskas. Taip pat draudžiami peiliai su automatiškai iššokančia ar atsilenkiančia geležte, atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų: iššokanti ar atsilenkianti geležtė yra ilgesnė kaip aštuonių su puse centimetro, geležtė per vidurį yra siauresnė kaip keturiolika procentų jos ilgio bei geležtė yra paaštrinta iš abiejų pusių.

One Reply to “Įgytas kastetas pelno neatnešė”

  1. norejau paklausti parašė:

    o nuo kurios vietos ,atlenkamam peiliui, yra skaiciuojamas geleztes ilgis,nuo peilio asmenu pradzios ar nuo peilio rankenos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video