Iki liepos 1 d. reikia atnaujinti automobilių vaistinėles

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia paskubėti vairuotojus, dar neatnaujinusius vaistinėlių savo automobiliuose. Laiko tai padaryti liko visai nedaug – vaistinėlės privalo būti atnaujintos iki liepos 1 d.
Įsigyti naujas vaistinėles privaloma tik tiems, kurie jas pirko iki 2019 m. sausio 1 d. ar neatsimena tikslios įsigijimo datos. Vairuotojams, kurių vaistinėlės buvo įsigytos po 2019 m. sausio 1 d., jas tereikia papildyti dviem turniketais.

Daugiau priemonių suteikti pirmąją pagalbą

Paskutinį kartą reikalavimai vaistinėlėms buvo atnaujinami prieš 18 metų. Nuo to laiko pirmosios pagalbos teikimo principai pasikeitė, gaivinimo ir kraujo stabdymo funkcijoms šiandien skiriamas didesnis dėmesys.

SAM primena, kad kiekviena minutė gali būti kritiškai svarbi sužeisto žmogaus sveikatai ar gyvybei, todėl, pasikonsultavusi su greitosios medicinos pagalbos atstovais ir įvertinusi jų siūlymus, kaip būtų galima padėti sunkiai sužeistiems žmonėms iki profesionalios pagalbos atvykimo, nuspręsta papildyti pirmosios pagalbos vaistinėlių sudėtį.

Atnaujintus automobilių pirmosios pagalbos rinkinius papildė du turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, sterilūs spaudžiamieji tvarsčiai, vienkartinės medicininės pirštinės (4 vnt.), pirmosios pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt.) bei vienkartiniai šalčio maišeliai (2 vnt.).

Atsižvelgiant į atnaujintą vaistinėlių sudėti, buvo papildytos ir pirmosios pagalbos kursų programos. Kursų dalyviai jau yra mokomi naudotis turniketais ir kitomis priemonėmis, kurios naujai atsirado pirmosios pagalbos vaistinėlėse.

Reikalavimai vaistinėlei

Įsigijus atnaujintą vaistinėlę, svarbu įsitikinti, kad visos joje esančios medicinos priemonės yra paženklintos privalomu atitikties ženklu CE, patvirtinančiu, kad priemonės gamintojas laikosi nustatytų saugos reikalavimų, atliko visas būtinas atitikties vertinimo procedūras ir užtikrina, kad jo pagaminta medicinos priemonė yra saugi, naudojant ją pagal paskirtį ir naudojimo instrukciją.

Norėdami įsitikinti, kad turniketai atitinka saugos reikalavimus, vartotojai turėtų atkreipti dėmesį į šiuos ženklinimus:
medicinos priemonės pakuotė ir pati medicinos priemonė turi būti paženklinta atitikties ženklu „CE“;
turi būti nurodyti medicinos priemonės gamintojo duomenys. Jei gamintojas įsisteigęs ne Europos Sąjungoje, turi būti nurodyti gamintojo įgaliotojo atstovo Europos Sąjungoje duomenys;
medicinos priemonės etiketėje turi būti nurodytas partijos numeris; automatiškai sugeneruotas aprašymas (prie medicinos priemonės privalo būti pridėta lietuvių kalba parengta naudojimo instrukcija); galiojimo data.

Taikys administracinę atsakomybę

Medicinos priemonių atitikties vertinimo funkciją Lietuvoje atlieka Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VASPVT).

Tarnyba periodiškai atlieka tikrinimus, ar Lietuvos rinkai tiekiamos medicinos priemonės atitinka teisės aktų reikalavimus. Patikrinimų metu renkama informacija iš gamintojų ir platintojų, taip pat iš šalių, kuriose yra registruotos medicinos priemonės, įgaliotų institucijų.

Jeigu gyventojams kyla klausimų ar abejonių dėl įsigytų medicinos priemonių kokybės, jie gali kreiptis el. paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt.

SAM įspėja, jog vairuotojams už netinkamą rinkinį ar vaistinėlės neturėjimą transporto priemonėje bus taikoma administracinė atsakomybė.

Parengta pagal SAM pranešimą

One Reply to “Iki liepos 1 d. reikia atnaujinti automobilių vaistinėles”

  1. paprastas žmuogus parašė:

    įdomu,koks kreivas ministras nori iš to pasipelnyti? tokios komplektacijos vaistinėlių nėra visoje es. yra tik rusijoje apytiksliai už 8 e.kaip čia dabar gaunasi?perkam iš rusijos,o senas parduoda kažkas xaxuolams?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto