Viesulas be elektros paliko 2 tūkst. rajono gyventojų

Naktį siautusio vėjo padariniai. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=466 template=caption]Vakarų Europoje siautėjusio viesulo šv. Judo Tomo likučiai atkeliavo į Lietuvą. Nemažai nuostolių vėtra pridarė ir Mažeikių rajone: labiausiai nukentėjo kai kurie elektros energijos vartotojai.


Gedimai šalinami

Elektros skirstomųjų tinklų akcinės bendrovės LESTO atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys teigė, kad Mažeikiai yra vienas labiausiai nuo stipraus vėjo nukentėjusių rajonų Lietuvoje. Antradienio rytą be elektros energijos rajone buvo apie 2 tūkstančius vartotojų. Pagrindinė priežastis yra tai, kad atsijungė kelios vidutinės įtampos 10 kilovoltų linijos, kurių kiekviena tiekia elektros energiją  keliems šimtams vartotojų. 
„Šiuo metu operatyvinės brigados aiškinasi gedimus ir juos šalina. Konkrečiai įvertinti gedimų pobūdžio dėl jų atstatymo laiko kol kas sunku, tačiau tikime, kad vidutinės įtampos gedimai bus sutvarkyti šiandien ir didžiajai gyventojų daliai atstatytas elektros energijos tiekimas“, – tvirtino E. Naprys.


Išvertė medį

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Vaclovas Česnauskas informavo, kad jų tarnyba dėl audros kol kas gavo tik vieną pranešimą: Laisvės gatvėje ant važiuojamosios dalies buvo užvirtęs medis. Ugniagesiai gelbėtojai šią kliūtį likvidavo.
Nemažai bėdų audra pridarė namus renovuojantiems statybininkams: gyventojai informavo, kad Naftininkų, Gamyklos gatvėse nuo kai kurių daugiabučių namų stogų nupūstos ten sukrautos šiltinimo plokštės, išverstos laikinosios statybviečių tvoros, po kiemus ir gatvę vėjas išnešiojo statybines medžiagas.
Vėlų pirmadienio vakarą elektros energijos tiekimas valandai buvo nutrūkęs kai kuriems Kalnėnų rajono individualiems gyvenamiesiems namams.

7 Atsakymai į “Viesulas be elektros paliko 2 tūkst. rajono gyventojų”

 1. Zyle parašė:

  Puikiai supusti vėjo lapai :)

 2. R. parašė:

  J., bet dėl to,kad vienas ar du žmonės ( ir tikraine tie,kurie lauke per dieną dirba) neatliko savo pareigų nereiktų kaltinti VISŲ likusių …. Tai ne eilinių statybininkų klaida…

 3. J parašė:

  Gerbiamas R., o jūs niekada neskaitėte statybos darbų sutarčių, ypač tų, kurios sudaromos per viešuosius pirkimus? Ten net numatytas yra sezoniškumas (juk žiemą dabų nedarysi kaip vasaros laiku) ir privalo būti atsakingas žmogus, kuris būtent domėtųsi metrologiniais reiškiniais ir pagal juos derintų darbus. :) Šiaip už tinkamą darbų atlikimą ir pasiruošimą / apsaugą atsako darbuotojų visuma. Toje visumoje tikrai buvo tų, kurie žinojo apie ateinančią audrą, tad nereikia teisinti statybininkų nemokšiškumo.

 4. Jurgitai parašė:

  alkoholikams px. Išskaičiuos iš gyventojų.

 5. Mikas parašė:

  Tai įdomu LESTO kokiom pajėgom šalina gedimus,nes nieko rajone neliko…..gal tos mergužėlės pirmam aukšte dirbančios,o gal padeda tie stipraus centro vadybininkai.Teoriškai labai operatyviai bus pašalinti gedimai,nes mestos visos pajėgos…….

 6. R. parašė:

  Jurgita, o jum tikrai atrodo,kad tie vyrai lauke dirbdami girdėjo visas tas žinias?

 7. Jurgita parašė:

  Tiesą pasakius, vakar visais kanalais buvo informuojama apie viesulą ir stiprų vėją. Kokiais reikia būti lodoriais staybininkais, kad paliktum įvairias šiltinimo plokštes, kad nepritvirtintum tų detalių, kuria sgali nupūsti. Kaip dar šitiems debiliukams vėtra galvų nenupučia?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto