Ilgąjį savaitgalį pramogų netrūko nei mieste, nei rajone

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Trijų dienų šventinis savaitgalis nepraėjo be linksmybių: mieste ir rajone surengti du festivaliai, žmonės pramogavo keliose šventėse, mažeikiškiai Žolinės dieną buvo pakviesti į koncertą.
Prasmingos, gražios pramogos padėjo miesto ir kaimo žmonėms turiningai praleisti laisvalaikį: pasiklausyti muzikos, kartu padainuoti ir pašokti.
Švenčių šurmulio nesutrukdė net įnoringi savaitgalio orai.

Klubas priminė apie save

[nggallery id=761 template=caption]Ilgasis šventinis savaitgalis prasidėjo šeštadienį miesto senamiesčio parke įvykusiu roko muzikos festivaliu „Gers!“. Kitą dieną šventės persikėlė į rajoną: Žemalėje vyko šventė „Į svečius pas Roką…“, Urvikių kultūros centras pakvietė į gyvai grojančių Žemaitijos regiono grupių festivalį „Urvikiai gyvai 2016“, o Dagiuose surengta šventė „Sutikime Žolines kartu“.
Per Žolinę, pirmadienį, Viekšniuose vyko jubiliejinė – dešimtoji „Molio šventė 2016“, mažeikiškius pabūti drauge į koncertą „Dainomis nupinsim Žolinių vainiką“ sukvietė Savivaldybės kultūros centras.
Roko muzikos festivalį „Gers!“ motociklininkų klubas „Juodvarniai“ organizavo jau septintąjį kartą. Šio klubo viceprezidentas Dovydas Punia pasakojo, kad pirmasis festivalis vyko 2004 metais kultūros namų salėje, Ventos gatvėje. Iš pradžių festivalis buvo rengiamas kiekvienais metais, paskui įvyko šiokia tokia pertrauka.
„Žadame festivalį vėl organizuoti kasmet. Šis renginys – lyg sudėtinė mūsų motociklininkų klubo veiklos dalis. Norime, kad mažeikiškiai nepamirštų, kad Mažeikiuose tokie „Juodvarniai“ yra“, – juokėsi D. Punia.

Rinko garsiausią motociklą

Festivalio „Gers!“ scenoje pasirodė grupės „Namų katinc“, „AC/DC Tribute“, „Thunderlife“,  „Stiffer“, „Rocke‘n‘beries“, dainininkai Kęstutis Jablonskis ir Povilas Meškėla.
Specialias darbo priemones pristatė Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai, programą parodė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai, ginklus demonstravo Krašto apsaugos savanorių pajėgų 603-iosios Mažeikių kuopos kariai savanoriai.
Žiūrovai apžiūrinėjo senovinių motociklų bei automobilių parodą, įvyko ir naujų motociklų pristatymas. Buvo renkamas garsiausias motociklas, rinkimus laimėjo klubo „Juodvarniai“ narys Alvydas Žylė.
„Veiklių mamų klubas“ savo palapinėje užiminėjo vaikus, jie turėjo galimybę padūkti ant batutų, pajodinėti poniu. Po vidurnakčio šventę vainikavo fejerverkai.

Renginiai Žemalėje ir Urvikiuose

[nggallery id=758 template=caption]„Į svečius pas Roką…“ sekmadienį prasidėjo šv. Mišiomis Žemalės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje. Po to vyko krepšinio ir tinklinio varžybos, o į pavakarę veiksmas persikėlė į Žemalės parką.
Čia veiklos užteko tiek jauniems, tiek vyresniems. Koncertavo kolektyvai iš Sedos, Šerkšnėnų, Mažeikių bei Papilės kultūros centrų, koncertą užbaigė dainingieji žemaičiai „Du Donatai“, o visa šventė baigėsi gegužine su grupe iš Mažeikių „Parax“.
Žemaitijos regiono gyvai grojančios grupės sekmadienį rinkosi į festivalį „Urvikiai gyvai-2016“. Čia koncertavo atlikėjai iš Mažeikių – grupės „Tokie vyrai nesimėto“, „Parax“, „Ameba“, „Kadrai“, šiauliškiai „Pramogų karaliai“, iš Akmenės atvyko „JAV pajėgos“, iš Ventos – „Už kūtės“, taip pat pasirodė tirkšliškių „Vakaras“ bei „Po stogu“ iš Urvikių.
Festivalio žiūrovus kvietė sportinės varžytuvės, įvairios atrakcijos vaikams ir tėveliams.

Susibūrė dagiškiai

Žolinių išvakarėse į šventę „Sutikime Žolines kartu“ rinkosi ir Dagių kaimo gyventojai. Iš pat ryto dagiškiai sportavo – čia surengtas futbolo turnyras. Vidurdienį už dagiškius ir Dagių kaimą Sedos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, vėliau šalia Dagių esančiame Beržėnų kaime, ant Barboros kalno, pašventintas atstatytas kryžius.
Dagiškiai stebėjo koncertą, vyko šokių improvizacijos, sportinės rungtys, žaidimai, šventės dalyviai vaišinosi šiupinyne ir gira, o įžiebus Žolinės laužą sėdo prie vaišių stalo.

Molio šventė – jubiliejinė

[nggallery id=760 template=caption]Tradiciškai – per Žolinę – Viekšnių miestelis pakvietė į jubiliejinę dešimtąją „Molio šventę 2016“. Po Žolinės atlaidų prie vasaros estrados buvo demonstruojami amatai, surengta daug pramogų, o scenoje vienas po kito keitėsi atlikėjų kolektyvai.
Viekšniškiams koncertavo svečiai: Ryškėnų kultūros centro kapela „Čia ir dabar“, saviveiklininkai iš Šerkšnėnų, liaudiškos muzikos kapelija iš Klaipėdos „Mingė“. Pasirodė ir saviškiai – Viekšnių kultūros centro mišrus ansamblis „Vinkšna“ ir modernaus folkloro grupė „Vo tap-ta-ta“, koncertinę programą užbaigė grupė „Dinamika“. Vakarop viekšniškiai linksminosi gegužinėje, sutemus stebėjo fejerverkus.
„Jubiliejinė šventė pavyko, susirinko daug žmonių, viskas praėjo sklandžiai. Kitąmet kviesime į vienuoliktąją „Molio šventę“, – kalbėjo Viekšnių kultūros centro direktorė Birutė Švažienė.

Gėlių neskaičiavo

[nggallery id=759 template=caption]Žolinės dieną prie Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vyko koncertas „Dainomis nupinsim Žolinių vainiką“, jame dalyvavo Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Mažeikių rajono bendrijos ir Mažeikių bendruomenės centro kolektyvai, grupės „Už kūtės“ bei „Po stogu“.
Šventinę sceną vainikais papuošė centro dailininkė Daiva Vaičienė, o klubas „Mano namai“ dabino šventės prieigas – prie pat gatvės puikavosi moterų sukurtas didžiulis „Paskutinis vasaros žiedas“. Buvo surengta fotografijų paroda, įrodanti, kad gražioje miesto aplinkoje jaukiau jaučiasi ir žmonės.
„Savo paskutiniam vasaros žiedui žolynus skynėme iš anksto, gėlėmis rūpinomės nuo šeštos valandos ryto. Ilga žiedą apraizgiusi juosta iš žolių siekia šimtą metrų, o gėlių žiedų neskaičiavome – jų buvo keli maišai“, – „Santarvei“ sakė klubo vadovė Krista Kinčienė.

5 Atsakymai į “Ilgąjį savaitgalį pramogų netrūko nei mieste, nei rajone”

 1. Ona parašė:

  Kaip sako nemokamai ir atstas saldus o komentatoriui tikriausiai gyvenimas ziauriai nuobodus o gal pavydas kiausus griauzia ?

 2. mažeikiškis parašė:

  rook festivalis tikrai GERS renginys pavyko nors ir oras nelepino šaunuoliai mažeikių baikeriai

 3. Komentatorius parašė:

  Svarbiausia, kad viskas šurmuliavo. Šurmulys nušurmuliavo. Tokia sena klišė, kad vimdo ir pykdo.

 4. Andrens parašė:

  Ar tai bixu nebuvo??

 5. vardas nevisiems parašė:

  Taip mes sventeme 3 dienas ,taciau “Santarves” redaktoriai ir zurnalistai svente net 5 dienas . Antradieni mes visi i darba o redakcija antradienio spauda nesirupino , matyt labai persisventine buvo ,kad net tik ketvirtadieni laikrastis isejo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*