Infrastruktūros įmokos tarifas iki metų pabaigos liko nulinis 

Nuotr. iš SAM archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje iki metų pabaigos ir toliau galios nulinis infrastruktūros plėtros įmokos tarifo dydis. Tokį sprendimą politikai priėmė atsižvelgdami į verslo sunkumus, kylančias kainas.
Tarybos sprendimu, patvirtinti tarifai turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio mėnesio.

Administracijai –  užduotis

Praėjusių metų pradžioje priimtas Infrastruktūros plėtros įstatymas įpareigojo savivaldybes nustatyti ir taikyti infrastruktūros plėtros mokestį – už gautas lėšas būtų įrengiama reikalinga infrastruktūra. Tačiau mažeikiškiai neskubėjo vykdyti šios nuostatos – šių metų sausio mėnesį posėdžiavusiai Tarybai ir šiems metams buvo teikiama tvirtinti nulinį tarifą.

Po diskusijų politikai vis tik pakoregavo sprendimo projektą – nulinis tarifas buvo nustatytas tik pirmam ketvirčiui, o Savivaldybės administracijai duota užduotis per tą laiką parengti tarifo dydžius, jo taikymo tvarką.

Dydžiai skirtingi

Administracija užduotį įvykdė ir praėjusią savaitę Tarybai teikė tvirtinti apskaičiuotus infrastruktūros plėtros įmokos tarifus. Sprendimo projekte įrašyta, kad gyvenamiesiems ir negyvenamiesiems statiniams Mažeikių mieste įmokos tarifas būtų 10 eurų už kvadratinį metrą,  gyvenamiesiems ir negyvenamiesiems statiniams rajono teritorijoje, išskyrus Mažeikių miestą, – 5 eurai už kvadratinį metrą. Nulinis tarifas numatytas tik pramoninėje teritorijoje Židikų seniūnijoje. Sprendimo projektą pristatęs Vietinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Kęstutis Šimkūnas politikams paaiškino, kodėl kaimiškose seniūnijose tarifas per pusę mažesnis: mieste sukurta pakankama infrastruktūra, o kaime besikuriančios įmonės jos negauna.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto