Investicijos į sporto infrastruktūrą – pokyčiai mieste

Stadionams atnaujinti skirta per milijoną eurų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Į Mažeikius atkeliaujančios 3 mln. eurų investicijos Savivaldybei leis įgyvendinti seniai puoselėtus pokyčius mieste, taip reikalingus sporto ir visai miesto bendruomenei. Daugiau kaip 1 mln. eurų skirta stadionams atnaujinti, juos planuojama pritaikyti neįgaliųjų, vaikų, jaunimo, suaugusiųjų poreikiams.
Per 2 mln. eurų Valstybės investicijų programos lėšų priartino mažeikiškių svajonę turėti sporto ir pramogų centrą. Kad būtų galima rengti techninį projektą ir šią viziją paversti realybe, reikia Savivaldybės tarybos sprendimo.

Stadionams – daugiau nei 1 mln. eurų

S. Bernotienė: „Mažeikiškiams sportininkams reikalinga šiuolaikiška sporto infrastruktūra.“ Nuotr. iš redakcijos archyvo

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė lėšų dviem stadionams atnaujinti: centriniam miesto stadionui – per 438 tūkst. eurų, Mažeikių politechnikos mokyklos – daugiau nei 443 tūkst. eurų. Trečiajam – „Ventos“ progimnazijos – stadionui atnaujinti jau anksčiau buvo skirta per 200 tūkst. eurų.
Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė teigia, kad prie ministerijos skirtų investicijų centriniam miesto ir „Ventos“ progimnazijos stadionams atnaujinti Savivaldybė iš savo biudžeto prisideda ne mažiau kaip 20 procentų darbams reikalingų lėšų.
„Mažeikiškiams sportininkams reikalinga šiuolaikiška sporto infrastruktūra, o mūsų mieste esantys stadionai yra „pavargę“ – daug metų nerenovuoti. Tikimės, kad ilgai laukti projektai bus sėkmingai įgyvendinti ir mūsų bendruomenė džiaugsis naudodamasi atnaujintais sporto aikštynais“, – sako vicemerė.

Skirtas ir lengvajai atletikai

Anot S. Bernotienės, pagrindinis miesto stadionas, esantis Sedos g. 57, bus atnaujintas ir pritaikytas neįgaliųjų, vietos bendruomenės narių, vaikų ir jaunimo iki 29 metų poreikiams.
Naujoji centrinio stadiono įranga bus skirta lengvajai atletikai: numatyta įrengti kliūtį su vandens duobe, šuolio į aukštį sektoriaus zoną, disko-kūjo metimo sektorių, dvi kamuolių gaudykles, 6 bėgimo takus ir vieną 100 m bėgimo taką, 2-jų šuolių į tolį-trišuolio sektorius, rutulio stūmimo sektorių bei specialią dangą lengvosios atletikos sektoriams. Planuojama pastatyti naujus futbolo vartus, įrengti 500 tribūnos kėdžių.
Taip pat bus įrengti 4 pandusai neįgaliesiems, taktilinis paviršius aklumo negalią turintiesiems ir 8 mobilūs dengti suoleliai, turintys po 5 sėdimas vietas.

Atviras visai bendruomenei

T. Kinčinienės teigimu, atnaujintas Mažeikių politechnikos mokyklos
stadionas bus atviras visai bendruomenei. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pritarta ir Mažeikių politechnikos mokyklos komandos ruoštai ir Sporto rėmimo fondui pateiktai paraiškai dėl mokyklos stadiono, esančio Ventos g. 18, atnaujinimo. Mokyklos direktorė Tatjana Kinčinienė pažymi, kad prie stadiono atnaujinimo finansiškai prisideda ir mokyklos partneriai – Lietuvos futbolo federacija.
Politechnikos mokyklos stadione planuojama sutvarkyti futbolo aikštę, įrengti dangą, atnaujinti bėgimo takus, pastatyti tinklinio aikštelę. Taip pat bus įrengti lauko treniruokliai, pritaikyti žmonėms su negalia.
„Numatyta nemažai darbų ir planų, kurie stipriai prisidės prie bendros miesto sporto infrastruktūros gerinimo, o mūsų stadione galės sportuoti įvairaus amžiaus ir skirtingus poreikius turintys žmonės. Manau, kad šio projekto nauda yra be galo didelė visam miestui“, – sako mokyklos direktorė.

Darbai pradėti

Atnaujinimo darbai „Ventos“ progimnazijos sporto aikštyne jau prasidėjo. Juos planuojama baigti rugsėjo mėnesį.
Numatoma atnaujinti bėgimo takus, išbraižyti linijas, pakeisti futbolo vartus ir kamuolių gaudykles, atnaujinti sportinę veją, įrengti rutulio stūmimo ir šuolio į tolį bei trišuolio sektorius. Taip pat pastatyti dvi tribūnas po 18 vietų, palei stadioną įrengti pėsčiųjų taką.
„Ventos“ progimnazijos stadionas bus atviras visiems mažeikiškiams, kurie mėgsta sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį“, – pažymi S. Bernotienė.

Sporto arena – klausimas svarstomas

Sprendimas dėl sporto ir pramogų centro statybos Mažeikiuose buvo priimtas 2014 m. Iki šiol Mažeikiai arenos neturi, nes arenos adresu: Sedos g. 55 (projektas „Kalva“), statybai nebuvo skirta valstybinio finansavimo, o savivaldybės biudžetas pakankamo finansavimo taip pat negalėjo užtikrinti. Dėl to parengtas naujas investicijų projektas arenai adresu: Sedos g. 57, prie centrinio miesto stadiono. Šio projekto architektūrinių sprendimų nėra – jie būtų priimti rengiant techninį projektą. Kol nėra politinio sprendimo, to padaryti negalima.
Taryboje nesutariant dėl projekto įgyvendinimo Savivaldybės vadovai gegužės 18 d. inicijavo švietimo, mokslo ir sporto viceministro Lino Obcarsko susitikimą su Tarybos nariais. Tikslas – diskutuoti ir aptarti ministerijos požiūrį į ankstesnį – „Kalvos“ – projektą ir naująjį, prie miesto stadiono. Ministerijos siūlymas – rinktis naują, mažesnio ploto, paprastesnės konstrukcijos, ekonomiškesnį, aukštesnės energetinės klasės. Tokiu būdu būtų atvertos realios galimybės pradėti ir baigti darbus – Mažeikiams turėti šiuolaikišką statinį. Grįžimas prie ankstesnio „Kalvos“ projekto šio klausimo nagrinėjimą nukeltų po 2025 m.
Klausimą dėl sporto ir pramogų centro numatoma svarstyti gegužės 27 d. vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje.
Regina GIRDENIENĖ

Sut. MS-63

2 Atsakymai į “Investicijos į sporto infrastruktūrą – pokyčiai mieste”

 1. nemeluokite, pasiziurekite parašė:

  ,,arenos adresu: Sedos g. 55 (projektas „Kalva“), statybai nebuvo skirta valstybinio finansavimo“?
  Dar 2021-12-17 buvo VALSTYBĖS INVESTICIJŲ 2021–2023 METŲ PROGRAMOJE NUMATYTA:
  Eil. Nr. 15.21. Mažeikių sporto ir pramogų centro Mažeikiuose, Sedos g. 55, statyba – 2022 m. 868 tūkst. Eur, 2023 m. – 700 tūkst. Eur.
  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021-04-14 nutarimo Nr. 240 suvestinė redakcija:
  https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/1edfa1b1a0d611eb998483d0ae31615c/asr

  1. valstybes biudzeto parašė:

   VALSTYBĖS INVESTICIJŲ 2020–2021 METŲ PROGRAMOJE:
   16.32. Mažeikių sporto ir pramogų centro Mažeikiuose, Sedos g. 55, statyba – 2021 m. 200 tūkst. Eur, 2022 m. – 712 tūkst. Eur.
   2019–2021 m. – 100 ūkst. Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto