Ir emigracija diktuoja kapų madas

Trečiadienį miesto ir rajono kapinėse sužibs tūkstančiai Vėlinių žvakučių. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lapkričio 1-ąją bus minima Visų šventųjų diena, kuomet lankomi artimųjų kapai ir ant jų uždegamos Vėlinių žvakutės.
Daugelis turbūt pastebėjo, kad, spartėjant gyvenimo tempui ir nemažai daliai žmonių išvažiavus į užsienį, per pastaruosius penkerius metus gerokai pasikeitė kapų tvarkymo mados. Tai patvirtina ir atsakingieji už kapų priežiūrą, ir paminklų dirbtuvių savininkai – paminklai mažėja, kapavietės aklinai uždengiamos granito plokštėmis.

Kolumbariumas vis populiarėja

Pasidairius po kapus, akis užkliūva už kontrasto: senesnes kapavietes galima pažinti iš aukštų, kai kur net žmogaus ūgį siekiančių paminklų, o naujesnės yra kuklesnės – ant paminklinio akmens vos telpa mirusiojo vardas ir pavardė bei gimimo ir mirimo datos.
Vis populiaresnis tampa ir kolumbariumas. Mažeikių miesto seniūnas Šarūnas Armonas „Santarvei“ sakė, kad daugiau nei pusė Geidžiuose esančio kolumbariumo, kuris prieš porą metų pašventintas ir pradėtas naudoti, jau yra užpildyta. Dokumentai ruošiami dar vieno kolumbariumo statybai.
„Kolumbariumas pastaruoju metu sparčiai pildosi, iš dvidešimt keturių vietų urnoms liko tik dešimt. Gali būti, kad kolumbariumą kaip laidojimo vietą renkasi tie mirusiojo artimieji, kurie gyvena užsienyje arba dėl kitų priežasčių negali nuolat prižiūrėti kapavietės“, – kalbėjo Š. Armonas.

Laikmetis koreguoja

Kad dabartinis laikmetis koreguoja kapų tvarkymo tendencijas, pastebėjo ir Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius.
„Mažėja paminkliukai, vis dažniau jie gaminami iš netašyto, netoleruoto akmens. Atsiranda ir aklinas kapavietės uždengimas granito plokštėmis“, – teigė pašnekovas.
Paklausus, kaip Viekšnių seniūnas vertina tokias kapų tvarkymo tendencijas, atsakė, kad vis kuklesni kapai nėra blogai, o aklinai uždaromi kapai atrodo tvarkingiau ir geriau, nei palikti be priežiūros.

Visas rašinys  – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto