Ir mažeikiškiai atsisako „AstraZeneca“ vakcinos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, vakcina „AstraZeneca“ sulaukia mažesnio skiepijamųjų pasitikėjimo – net trečdalis praėjusios savaitės gautos vakcinos liko nepanaudotos.
Savivaldybės gydytoja kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad šią vakciną būtų galima panaudoti norintiesiems iš žemiau prioritetiniame sąraše esančių gyventojų grupių.
Sveikatos ministerijos sprendimu, nuo trečiadienio ir Lietuva prisijungė prie šalių, kurios laikinai yra sustabdžiusios skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina.

Antradienį rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje buvo aptarta ir vykstanti vakcinacija. Centro vadovė, Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė pasidžiaugė, kad iki šiol didelių problemų nebuvo, pavyko susitvarkyti su šia užduotimi – kiek vakcinos gaudavo, tiek ir išskiepydavo.
Tačiau nuo šios savaitės, kaip ir visoje Lietuvoje, susiduriama su problema dėl nepasitikėjimo „AstraZeneca“ vakcina.
„Žmonės kategoriškai atsisako šios vakcinos, todėl vakcinacija ėmė strigti. Praėjusią savaitę gavome šešis šimtus dozių, nepanaudotų liko apie du šimtus. Dar du šimtus dozių šios vakcinos gausime šią savaitę. Nepanaudotą vakciną laikyti šaldytuve yra keistas sprendimas“, – situaciją komentavo D. Jurkūnienė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

14 Atsakymų į “Ir mažeikiškiai atsisako „AstraZeneca“ vakcinos”

 1. To B parašė:

  Eik ir paskaityk, kad po abiejų skiepų astra zenika tik 60 proc. veiksmingumas ( Tai tas pata kaip nirko) Moderna po dviejų skiepų apie 97, faizeris taip pat virš devyniasdešimt proc., o sputnikaa 91 procentas. Taip, kad neskleisk melagingos informacijos. Nes gėda skaityti tokias nesamknes! Pats gamintojas- britai tikėjosi iki 70 procentų sukuti, bet nepavyko.

 2. to anonimas parašė:

  Tai ir susikišk ne tik komentarą, bet ir savo vakcinos dozę dovanoju!

 3. Anonimas parašė:

  Gal jus ten, kur siūlot, susikiškit savo kvailą komentarą.

 4. na jau ne parašė:

  Ko kišat tą vakciną, kurios niekas nenori? Man mano sveikata svarbesnė, nenoriu būt bandomuoju triušiu! VAldžia turi pirkti tą vakciną, kurios pageidauja žmonės! Antraip galėsit susikišti ją…

 5. B. parašė:

  Faktas yra tas, kad nė viena vakcina, nuo kokios ligos ji bebūtų, neturi šimtaprocentinės garantijos, kad po jos paskiepytas žmogus neturės neigiamo poveikio sveikatai. Juk suserga žmogus ir po gripo, ir po stabligės vakcinos, skauda suleistų vaistų vietą po vakcinos nuo encefalito. Ne visų organizmai pakelia vieną ar kitą medikamentą. Bet koks vaistas tai gali paskatinti – perskaitykit jų informacinius lapelius. Lygiai tas pats ir su “AstraZeneca”. O kaip su “Pfizer”? Šalutiniai poveikiai irgi užfiksuoti. Visų vakcinų nuo COVID19, nežiūrint į jų pavadinimus, sveikatos pablogėjimai po vakcinacijos nesiekia net 1 procento. Kodėl “AstraZeneca” sulaukia tiek daug kritikos, atsakymas labai paprastas: paskiepytųjų šia vakcina skaičius yra didžiausias. Atitinkamai ir didžiausias pašalinio poveikio skaičius.Kas geriau -skiepytis “AstraZeneca” ar laukti kitos? Be abejo, skiepytis. Kuo greičiau apsaugosi savo organizmą nuo užkrato, tuo būsi saugesnis ir ramesnis dėl savo ir savo artimųjų sveikatos. Esu paskiepytas jau 4 savaitės. Jokių sveikatos sutrikimų nebuvo. Laukiu antros “AstraZeneca” vakcinos.

  1. Elzė parašė:

   labai pritariu Jūsų mintims!

  2. vaclovas parašė:

   as taip pat paskiepytas ir jokiu problemu.Manau problema yra pats zmogus turintis daug ligu.

   1. Vaclovui parašė:

    Oho kaip čia susakėt, drąsiai. Jei jūs šiandien sveikas tai nereiškia, kad ir ryt ar poryt nesusirgsit. Ir sergantis nori gyventi, o nenumirti nuo nesamoningos vakcinos. Kokio velnio skiepytis su Astra zenika, jei efektyvumas 60 proc.? Pati neefektyviausia ir pihiausia vakcina. Susileisti savo noru virusą, nes tai vienintelė vakcina ne sinteginė, o su tikru virusu ir rizikuoti savo sveikata ar gyvybe? Kas žino kas bus po keletos mėnesių ar metų?

    1. B. parašė:

     Vakcinos “AstraZeneca” efektyvumas po pirmos vakcinacijos tikrai yra apie 60 procentų. Po antros – apie 90. Tarp kitko, skiepų nuo gripo efektyvumas yra 40-60 procentų. Kadangi aš jau 11 metų esu neįgalus, gyvenu su svetimu organu, tai kasmet esu skiepijamas ir nuo gripo ir šia liga nesu sirgęs beveik 40 metų. Nuo gripo skiepijausi ir dirbdamas. Aš laikausi visų apsaugos priemonių. COVID19 mane aplenkė. Tikiuosi, kad po “AstraZeneca” skiepo būsiu dar saugesnis.

 6. Viktor parašė:

  Kam ji reikalinga tokia eksperimentinė ?Nebent kas norį jos.

 7. ! parašė:

  Skiepykit liberalus ir konservatorius !ko kisat senuoliams ?

 8. Radvilė parašė:

  Skiepykit savivaldybės storašiknius,vistiek be naudos sėdi

  1. Laima parašė:

   Jojo…storašiknius visus reikia trim dozėm paskiepyt🤣🤣🤣🤣

 9. tai parašė:

  meskit lauk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*