Ir Mažeikių rajone buvo sutrikęs elektros tiekimas

Vytauto MALŪKO nuotrauka

Savaitgalį šalyje siautėjęs uraganinis vėjas be elektros paliko apie 10 tūkstančių vartotojų.
Mažeikių rajone elektros tiekimas buvo sutrikęs 500 vartotojų.

Be elektros liko tūkstančiai vartotojų

AB „Lesto“ atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba informavo, kad dėl savaitgalį siautėjusio smarkaus vėjo elektros tinkle fiksuota daugiau gedimų nei įprasta. Šalyje be elektros buvo likę apie dešimt tūkstančių gyventojų.
Mažeikių rajone elektros tiekimas buvo sutrikęs 500 vartotojų. Gedimus daugiausiai lėmė smarkaus vėjo nutrauktos oro linijos, ant jų virtę medžiai ar šakos.
„Bendrovė ėmėsi visų būtinų priemonių, kad elektros energijos tiekimas klientams būtų atkurtas kuo greičiau. Pirmadienio rytą padėtis buvo stabili, likę pavieniai gedimai šalinami. Siekiama kuo greičiau atnaujinti elektros tiekimą likusiems vartotojams. Pirmiausia šalinami tie gedimai, kurie susiję su elektros tiekimu didesnei daliai vartotojų ir ypatingos reikšmės visuomeninės paskirties objektams“, – „Santarvei“ situaciją komentavo bendrovės atstovas.
M. Burba gyventojams priminė, kad siautėjant smarkiam vėjui jie būtų atsargūs, nesiartintų prie elektros oro linijų. Pastebėjus nutrauktą elektros oro liniją ar ant jos užvirtusį medį, prašoma apie tai pranešti gelbėtojams bendruoju pagalbos telefonu 112 ar LESTO trumpuoju telefonu 1802.

Labiausiai nukentėjo pajūris

Kaip praneša ELTA, labiausiai nuo savaitgalį siautėjusio uraganinio vėjo nukentėjo pajūris. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai 137 kartus vyko šalinti vėjo sukeltų padarinių. Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, gyventojai pagalbos dažniausiai šaukėsi nuvirtus medžiams, reklaminiams stendams, atplyšus pastatų skardoms, balkonų rėmams, krintant namų plytoms ar tinkui.
Sekmadienį ugniagesiai gelbėtojai Klaipėdos apskrityje buvo kviesti 58 kartus, Kauno apskrityje tarnyba sulaukė 25 iškvietimų, Tauragės apskrityje – 16, Marijampolės ir Telšių apskrityse pagalbos prašyta po 11 kartų.
Mažeikių rajone tokios pagalbos dėl vėtros padarinių neprireikė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto