Ir Mažeikiuose pričiupo nelegaliai dirbusių kirpėjų

Mažeikiuose buvo patikrintos trys kirpyklos, jose nustatyti tys neregistruotos veiklos atvejai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mokesčių inspektoriai Telšių, Klaipėdos ir Tauragės apskrityse patikrinę apie pusšimtį kirpyklų, jose aptiko 32 nelegaliai dirbusias kirpėjas. Trys neregistruotos veiklos atvejai nustatyti ir Mažeikiuose.

Be verslo liudijimų dirbusios grožio specialistės „užsidirbo“ administracinių teisės pažeidimų protokolus ir pinigines baudas.


Biudžetas negavo mokesčių

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informavo, kad sausio mėnesį kirpyklų ir grožio salonų patikrinimai organizuoti turint informacijos, jog kirpėjos mieliau renkasi darbą „pogrindyje“ ir neskuba registruoti veiklos. Telšių apskrityje patikrinus keletą Telšių ir Mažeikių miestuose veikiančių kirpyklų, nustatyti 4 neregistruotos veiklos atvejai. Tokiu būdu vien nuslėptų privalomų mokėti mokesčių suma per metus sudarytų apie 16 tūkst. litų.
Jurgita Mendelytė, Telšių AVMI Administravimo ir personalo skyriaus vedėja, „Santarvei“ patikslino, kad Mažeikiuose buvo patikrintos trys kirpyklos, jose nustatyti tys neregistruotos veiklos atvejai.
Darbo vietoje rastų kirpėjų veikla užsiimančių moterų bandymai pasiaiškinti originalumu nepasižymėjo. Teisintasi, jog nemokamos paslaugos paprašė kaimynė, rimtai dirbti planavo nuo vasario, nors klientų užsakymų pilna darbo knyga; verslo liudijimo įsigyti nespėjo, nes poilsiavo Egipte ir t.t.


Registruoja ir elektroniniu paštu

„Mokesčių mokėtojų registro tvarkytojui reikalinga pateikti mokesčio mokėtojo registravimo duomenis, jog norima įregistruoti atitinkamą veiklą. Todėl pasiteisinimas, esą kažkas neturėjo laiko, nespėjo nuvykti į mokesčių inspekciją įsigyti verslo liudijimo, nebetenka prasmės, juolab kad išsiimti, prasitęsti ar nutraukti verslo liudijimą nuo šiol galima elektroniniu būdu bet kuriuo metu, net esant namuose“, – akcentavo Telšių AVMI Mokestinių prievolių skyriaus vedėja Vaida Kazonienė.
Vien šių metų sausio mėnesį kirpėjo veiklai Telšių apskrityje verslo liudijimų įsigyta 7 proc. daugiau nei pernai per visą I ketvirtį. Vedėja informavo, kad norėdamas išsiimti ar prasitęsti verslo liudijimą, gyventojas turi prisijungti prie Mano VMI, kuri pasiekiama per naują VMI svetainę nauja.vmi.lt.
„Elektroninėje verslo liudijimo formoje Mokesčių inspekcijos turimi duomenys jau bus užpildyti, tad juos tereikės papildyti arba koreguoti, o prireikus pateikti papildomus dokumentus, pvz., įgaliojimo kopiją, verslo liudijimo apmokėjimo dokumentą, kuriuos galima išsiųsti elektroniniu būdu,“ – aiškino V. Kazonienė.


Gresia baudos

Mokesčių inspektoriai primena, kad tiek neregistruotos veiklos vykdymas, tiek Mokesčių mokėtojų registro tvarkytojui mokesčio mokėtojo registravimo duomenų nepateikimas ar pavėluotas jų pateikimas užtraukia administracinę atsakomybę, už kurią numatyta bauda siekia nuo 500 iki 1000 litų. 
Administravimo ir personalo skyriaus vedėja J. Mendelytė informavo, kad mažeikiškėms kirpėjoms, atsižvelgiant į tai, kad neregistruotą veiklą vykdžiusioms pažeidėjoms anksčiau nebuvo taikyta administracinė atsakomybė, įstatymo nustatyta tvarka nurodyta sumokėti baudą, lygią pusei minimalios baudos, t.y. 250 litų.
Telšių AVMI primena, jog apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

6 Atsakymai į “Ir Mažeikiuose pričiupo nelegaliai dirbusių kirpėjų”

 1. Erika parašė:

  To AS: Dirbant su individualia veikla pagal verslo liudijima CEKIS BUTINAS TIK KLIENTUI PAPRASIUS.

 2. AS parašė:

  kiek metu einu kirptis,ir manikiuro,eiles dideles,reikia uzsirasyti vos ne pries menesi,Dauguma kirpeju dirba keliose kirpyklose net,Niekada nesu gavusi jokio kasos cekio.Kokia valdzia,tokie ir pavaldiniai,

 3. Tadas parašė:

  Prieš tris metus “Senukuose” nusipirkau plaukų kirpimo mašinėlę. Dabar kas mėnesį namuose mane apkerpa žmona. Investicija seniai atsipirko. Į svečius atvažiavęs sūnus su šeima irgi buvo apkirptas. Liko patenkintas tėvo sprendimu. Tai per Kalėdas po egle ir jam lygiai tokią pat pakišau. Patenkinta visa šeima.

 4. be parašė:

  Krėskite dar ir privačius stomatologinius kabinetus, pamatysite ten kokie nuo valstybės nuslepiami mokesčiai, žmogus susimoka, o čekio neduoda.

 5. Kirpyklos kaimynė parašė:

  Tikrai krėskite tuos Mažeikius. Ima tokius pinigus už paslaugas, bet kirpėjų yra nemažai dirbančių be jokių dokumentų, o dar stovi darbo biržoje. Mielieji, pasidomėkite. kodėl nemoka mokesčių????????????????

 6. Versija parašė:

  Blecha-mucha tokius pinigus ima už kirpimo paslaugą ir dar nenori mokėti mokesčių.Taip paėmus kirpėjo biznis nežlungantis,nes plaukai atauga nesustodami,bet rizikuojančių nemokėti mokesčių,vis atsiranda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto