Iš darbo išėjusio gydytojo slaugytojai nepakeis

Tikimasi, kad, dalį funkcijų iš gydytojų perėmus slaugytojams, pacientams nereikės ilgai laukti medikų paslaugų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Jau tapo norma, kad trūkstant gydytojų specialistų kai kurių konsultacijų ligoniams tenka laukti savaitę, dvi ar net ilgiau. Anot sveikatos įstaigos vadovų, panaši situacija gali nutikti ir su šeimos gydytojais – nemažai jų pensinio amžiaus, o pakeisti nėra kuo.
Sveikatos apsaugos ministerija šią problemą bando spręsti dalį gydytojų funkcijų patikėdama slaugytojams. Jie galės savarankiškai išrašyti kai kuriuos vaistus ar slaugos priemones, skirti tam tikrus tyrimus bei vertinti jų rezultatus, konsultuoti ligonius.
Skeptiškų šios naujovės vertinimų pasigirsta ne tik iš ligonių, bet ir pačių medikų.

Savivaldybės taryba yra keturių viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų: Mažeikių ir Sedos pirminių sveikatos priežiūros centrų, Mažeikių ligoninės ir Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro – steigėja.
Jų vadovai, balandį vietos politikams pristatę įstaigų veiklos ataskaitas, neaplenkė ir problemos – gydytojų trūkumo.
Vienos didžiausių rajono gydymo įstaigų – Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro, turinčio apie 17 tūkst. prisirašiusiųjų, vadovas Audrius Stankevičius kalbėjo, kad įstaigos gydytojų amžiaus vidurkis artėja prie pensinio: „Iš dešimties šeimos gydytojų tik du – nepensinio amžiaus. Kiti gerokai vyresni. Jeigu paspaudi, kad operatyviau dirbtų, tuoj pagrasina, kad rašys pareiškimą dėl atleidimo. O tai būtų labai blogai.“
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Iš darbo išėjusio gydytojo slaugytojai nepakeis”

 1. Vardas neprivalomas parašė:

  Kada algas kelsite slaugytojoms? Nes kai jos pradės bėgti, tada Mažeikių mediciną laidoti reikės.

 2. Nu parašė:

  Vistiek tos senes tik sėdi ir laiką stumia iki pensijos ir kyšių laukia. Nei jos ką besupranta.

 3. p.Stankevičiau parašė:

  Čia visur tos problemos.Tam esate vadovas ,kad spręstumėte problemas. Kitiems vadovams,savininkams be šių problemų yra ir kitų problemų.

 4. parašė:

  O kodėl kažkas kažką turi pakeisti.
  Be slaugytojos gyd. irgi kaip be rankų.
  Jos beje irgi apkrautos ir imti
  papildomą krūvį už tą pat algą manau
  nelabai norėtų.

 5. jokio parašė:

  Vistiek šeimos gydytojai nei ką normaliai nustato, nei gilinasi į tavo savijautą. Tai jokio slirtumo, kad ir slaugytojos išrašinės vaistukus ar siuntimus.

 6. Valuo parašė:

  Labai śaunu. Mokytojai pencininkai, gydytojai pencininkai-tiesiog super.Slaugytojos pacientus pradės dėl ligų konsultuot, o valytojos lai vaikus pradeda mokyt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto