Iš dešimties įvarčių – šeši mažeikiškių

Lietuvos rinktinė du kartus įveikė Anglijos futbolininkus… Gaila, bet šios pergalės buvo pasiektos salėje, o ne žaliojoje vejoje, kur anglai užima vieną iš pirmaujančiųjų vietų Europoje. Daug prie šių varžybų prisidėjo ir Mažeikių „Naftos“ žaidėjai: iš dešimties lietuvių pelnytų įvarčių, šeši – mažeikiškių sąskaitoje. ŽAIDĖJAI
IŠ KETURIŲ KLUBŲ

Į šalies rinktinę žaisti šias draugiškas rungtynes buvo pakviesti penki „Naftos“ futbolininkai: Antanas Bulošas, Antanas Tautvydas, Vitalijus Daniličevas, Romas Maciulevičius ir vartininkas Egidijus Liubauskas. Aikštelėje pasirodė tik keturi žaidėjai, Egidijus, kuris buvo patyręs nedidelę traumą, šįkart buvo atsargoje. Rinktinėje, be mažeikiškių, taip pat žaidė Kauno „Rodiklio“ futbolininkai, po vieną sportininką buvo iš Panevėžio „Aukštaitijos“ ir Vilniaus „Akto“. Nors buvo kviesti, tačiau į rinktinę neįsijungė šalies čempionės Kauno „Nautaros“ ir Vilniaus „Bekento“ žaidėjai.
Pirmosiose rungtynėse pirmieji įvartį pelnė anglai, tačiau lietuviai sugebėjo atsitiesti ir šventė pergalę rezultatu 6:1. Du įvarčius šiose rungtynėse pelnė A. Bulošas, vieną – V. Daniličevas. Antrosiose rungtynėse lietuvaičiai po pirmojo kėlinio pirmavo net 2:0, o pergalę šventė rezultatu 4:3. Vėl du įvarčius – pirmąjį ir lemiamą – pelnė A. Bulošas, vieną – R. Maciulevičius.

ANGLAI –
STIPRŪS FIZIŠKAI

Pasak rezultatyviausio rinktinės žaidėjo Antano Bulošo, žaisti buvo vienas malonumas: Kauno sporto halėje rungtynes stebėjo daugiau kaip du tūkstančiai sirgalių, kurie aktyviai palaikė rinktinę.
„Anglai, nors ir pralaimėjo, paliko gerą įspūdį: labai stiprūs fiziškai. Mes pakeičiame jau du žaidėjų penketus, jie dar teberungtyniauja pirmuoju penketuku ir nematyti, kad būtų pavargę, spaudė mus kiekvienoje aikštės pėdoje. Labai stiprūs buvo jų vartininkai (antrąją dieną vartus gynė juodaodis – V. S.), kurie atrėmė daug pavojingų smūgių“, – pasakojo žaidėjas.
Neįprasta buvo rungtyniauti ir ant rankininkams skirtos guminės dangos, jau antrąją dieną mažeikiškiams labai skaudėjo blauzdos raumenis. Anot Antano, lemiamą įvartį pavyko pasiekti, kai anglai išsiveržė į ataką ir atsidūrė trys prieš vieną, bet mažeikiškiui pavyko atimti kamuolį ir greitai kontratakuoti. „Varžovai dar bandė pargriauti, bet paskutinę akimirką spėjau nukreipti kamuolį į vartus“, – dalijosi įspūdžiais mažeikiškis.
Gruodžio 14–16 dienomis Lietuvos rinktinė išvyksta draugiškų rungtynių į Rumuniją, kur jos varžovė bus šios šalies rinktinė. Dar po dešimties dienų lietuvaičiai vyks į tarptautinį turnyrą Prancūzijoje, kur žais su vietos, Olandijos ir Portugalijos rinktinėmis. Į šias išvykas kviečiami visi penki gerai pasirodę Mažeikių „Naftos“ futbolininkai.

ŽAISTI VISA JĖGA
NEPRIREIKĖ

Po tokio sėkmingo žaidimo, pasak Antano, buvo sunku susikaupti eilinėms, penktojo turo šalies salės futbolo čempionato rungtynėms. Mažeikių „Nafta“ išvykoje egzaminavo tik šiemet į aukščiausiąjį divizioną iškopusius Vilniaus „Akto“ sportininkus.
„Didelės įtampos rungtynėse nebuvo, išnaudojome, galima sakyti, tik pusę pajėgumo ir šventėme pergalę rezultatu 6:2“, – sakė rezultatyviausias (jau pelnė 13 įvarčių) čempionato žaidėjas.
Mažeikiškiai K. Nepas, V. Daniličevas, A. Bulošas ir A. Tautvydas jau per pirmąjį kėlinį pelnė keturis įvarčius, po pertraukos pasižymėjo A.Tautvydas ir paskutinę minutę tašką šiose rungtynėse padėjęs A.Vekerotas.
Kitose turo rungtynėse „Nautara“ rezultatu 13:4 nugalėjo „Bekentą“, „Aukštaitija“ 4:3 įveikė Klaipėdos „Atlantą“, o „Rodiklis“ sužaidė lygiosiomis 2:2 su Šiaulių „Alnida“.
Šeštadienį mūsų futbolininkai Panevėžyje žaidė su „Aukštaitijos“ komanda. Pasak komandos trenerio Kęstučio Kazlausko, įnirtinga kova vyko pirmas dešimt minučių, kol mažeikiškiai po taiklių Vitalijaus Daniličevo ir Antano Tautvydo smūgių neišsiveržė į priekį. Antrajame kėlinyje Antanas Bulošas šį skirtumą dar padidino. Po šių įvarčių mažeikiškiai nurimo ir tuo pasinaudojo aikštelės šeimininkai: jie pelnė du įvarčius ir priartėjo 2:3. Tačiau neveltui „Nafta“ pirmauja čempionate: A. Bulošo ir K. Nepo taiklūs smūgiai užtvirtino eilinę, penktąją pergalę rezultatu 5:2.
Šį šeštadienį 13 valandą Mažeikiuose vyks lyderių dvikova: „Nafta“ žais su šalies čempione, Kauno „Nautaros“ komanda.