Iš konkurso Italijoje – su laimėjimais ir puikiais įspūdžiais

Asmeninio archyvo nuotr.

Užsienio scenoje sėkmingai debiutavo penki Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos jaunieji  muzikantai.
Konkurse Italijoje užimtos dvi pirmosios vietos, nedaug iki prizinių vietų betrūko mažųjų atlikėjų trio bei fortepijonininkų duetui.

Rekomendavo mokyklos vadovė

Vaikus į konkursinę-poilsinę kelionę lydėjo V. Klovos muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Vida Vaškienė bei jų mamos. Neįskaitant kelionės per Lenkiją, Slovakiją ir Čekiją, Italijoje mažeikiškiai išbuvo savaitę.
Dvi dienas moksleiviai varžėsi konkurse „ITALIA AWARD 2016“, kuris vyko kurortiniame Italijos mieste Roseto degli Abruzzi.
„Dalyvauti šiame konkurse gabiems mūsų mokyklos vaikams rekomendavo direktorė. Į Italiją vykome savo lėšomis – norėjome išbandyti jėgas tarptautiniame konkurse, pamatyti pasaulį. Važiavome tiesiog iš idėjos – labai norėjosi vaikus nuvežti kur nors toliau, išbandyti jėgas“, – pasakojo mokytoja V. Vaškienė.

Rungėsi su suaugusiaisiais

Labiausiai konkurse pasisekė pirmąsias vietas savo amžiaus kategorijose laimėjusiems solistams fortepijonininkams – aštuonmečiui Dovydui Mykolui Vaicekauskui bei dvylikos metų Godai Jonauskaitei.
Šių vaikų mokytojos – V. Vaškienė bei Dalia Liutkienė.
Nedaug balų iki prizinės trečiosios vietos pritrūko mažųjų atlikėjų trio: fortepijonininkams D. M. Vaicekauskui, Domantui Narmantui (mokytoja Vilija Antanavičienė) bei saksofonininkui Gabrieliui Smirnovui (mokytojas Augustas Jastromskis).
„Šie aštuonmečiai berniukai buvo patys jauniausi dalyviai – jiems teko susirungti su daug vyresniais, didelę patirtį turinčiais muzikantais suaugusiųjų grupėje. Jėgos buvo nelygios, bet mūsų šaunuoliai vaikai nesutriko ir iškovojo gana aukštą ketvirtąją vietą“, – džiaugėsi V. Vaškienė.

Turininga pažintinė kelionė

Jokių priekaištų – tik pagyrimus mokytoja V. Vaškienė išsakė dar dviems savo mokiniams – trylikmečių fortepijonininkų duetui: Alvidui Norvaišai ir Gustavui Pečetauskui.
Šie muzikantai taip pat užėmė garbingą ketvirtąją vietą suaugusiųjų grupėje – jie apdovanoti diplomais ir taurėmis.
V. Vaškienė džiaugiasi visais muzikos mokyklos vaikų pasirodymais bei laimėjimais. Mažeikiškiai ne tik dalyvavo konkurse, bet ir daug pamatė: dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Slovakijos sostinę Bratislavą, apžiūrėjo Romą ir Vatikaną, Veneciją.
„Kelione esame tikrai patenkinti. Jaunieji muzikantai įgijo daugiau muzikinės patirties, išvydo  stiprių atlikėjų pasirodymus, susirado daug naujų draugų. Tikėsimės, kad tai ne paskutinė mūsų išvyka už šalies ribų“, – kalbėjo V. Vaškienė.

One Reply to “Iš konkurso Italijoje – su laimėjimais ir puikiais įspūdžiais”

  1. Mažeikiai parašė:

    Šaunuoliai vaikai. Taip ir toliau. :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto