
Trečiadienį mažeikiškiai policijos pareigūnai pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo. Tiriama, kaip aštuoniasdešimtmetis mažeikiškis neteko keliolikos tūkstančių eurų.
Trečiadienį, prieš ketvirtą valandą vakaro, į pareigūnus kreipėsi 80-metis Naftininkų gatvės gyventojas, kuris pranešė, kad vidurdienį, būdamas namuose, per „WhatsApp“ programėlę bendravo su įtaigiai kalbančiais nepažįstamais asmenimis. Šie pokalbiai baigėsi tuo, kad apgaulės būdu iš mažeikiškio buvo išvilioti elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodžiai, o po to iš jo banko sąskaitos pasisavinta 13 450 eurų.
Patikslinus įvykio aplinkybes, kitas ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl kovo 8 d. įvykio. 40-metė mažeikiškė, norėdama įsigyti minkštą kampą, apie kurio pardavimą buvo skelbiama socialiniuose tinkluose, į pardavėjo nurodytą banko sąskaitą pervedė 210 eurų. Moteris prekės negavo, pinigai negrąžinti, o su pardavėju, kaip įprastai tokiais sukčiavimo atvejais, susisiekti nebepavyksta.
Policijos pareigūnai pažymi, kad sukčių atakos vis aktyvėja: naudojantis ta pačia programėle, per tariamųjų rusakalbių telekomunikacijos bendrovės ir banko specialistų, o, tiksliau, sukčių ataką, 47-erių metų mažeikiškis neteko 2009 eurų.
Pareigūnai ragina gyventojus „neužkibti“ ant sukčių meškerės, juolab kad neretai tokiais atvejais bendraujama ne valstybine kalba. O ir veiksmų, susijusių su mokėjimais ar kitomis finansinėmis operacijomis, bankas telefonu neatlieka.