Iš pirmųjų valstybinių brandos egzaminų – 6 šimtukai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien, trečiadienį, Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pradėjo skelbti valstybinių brandos egzaminų (VBE) sesijos rezultatus. Abiturientai jau sužinojo, kaip išlaikė lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, istorijos ir chemijos valstybinius brandos egzaminus.

Kitų egzaminų rezultatus NŠA žada paskelbti penktadienį.

Pelnyti šeši šimtukai

Mažeikių savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus duomenimis, lietuvių kalbos ir literatūros VBE rajone laikė 299 kandidatai (neišlaikė 26),  matematikos valstybinį brandos egzaminą – 233 (neišlaikė 13), istorijos – 130 (neišlaikė 2), chemijos – 36, visi išlaikė.

Rajono abiturientai iš šių egzaminų jau pelnė 6 aukščiausius įvertinimus. Trimis šimtukais įvertintos Mažeikių Gabijos gimnazijos dvyliktokų matematikos žinios, du šimtukus iš lietuvių kalbos ir literatūros VBE bei vieną  iš matematikos VBE pelnė Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos dvyliktokai.

Egzaminus laikė beveik 28 tūkst. kandidatų

NŠA duomenimis, brandos egzaminus šiemet iš viso laikė 27,6 tūkst. bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių moksleivių.

Brandos atestatui gauti reikėjo išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros (mokyklinį arba valstybinį) ir dar vieną pasirinkto dalyko brandos egzaminą ar parengti brandos darbą.

Iš viso kandidatai galėjo rinktis ir laikyti ne daugiau kaip septynis brandos egzaminus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto