Išbandymų nebijantys jaunuoliai renkasi karybos studijas

Artėjant priėmimui į aukštąsias mokyklas ir prašymų teikimui, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija sulaukia vis daugiau abiturientų, kuriems įdomi karininko profesija, dėmesio. Akademija kviečia rinktis karybos studijas ir dalyvauti atrankoje dar prieš registruojantis Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemoje. Kandidatų atranka akademijoje vyks iki liepos 21 d.

Vienintelė tokia mokykla

Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika pastebi, kad jauni žmonės jaučia pareigą ginti Tėvynę, užtikrinti jos saugumą ir nepriklausomybę.

„Jie renkasi karininko kelią, matydami laisvės kainą, kurią šiandien moka Ukraina. Tai rodo jų ištikimybę savo šaliai ir atsakomybę jos žmonėms. Džiugu, kad jaunuoliai tai vertina ir patys rodo iniciatyvą, motyvuoja kitus. Jie yra mūsų ateities lyderiai“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas akademijos viršininkas.

Tris dešimtmečius gyvuojanti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – vienintelė universitetinė aukštoji mokykla šalyje, rengianti karininkus Lietuvos kariuomenei ir suteikianti jiems universitetinį ir karinį išsilavinimą. Universitetinių studijų, karinio rengimo ir lyderio ugdymo programos kariūnams suteikia galimybę įgyti platų spektrą įgūdžių ir žinių, kurios padeda tapti karininkais, pasiruošusiais stiprinti valstybės gynybą ir saugumą.

Atranka ir stojimo etapai

Norintieji studijuoti Lietuvos karo akademijoje kviečiami dalyvauti atrankoje. Į ją kviečiami 18–30 metų Lietuvos Respublikos piliečiai.

Pirmasis žingsnis stojant į Lietuvos karo akademiją – motyvacinis pokalbis, skirtas kandidato norui ir pasiryžimui tapti kariūnu, vėliau – karininku, įvertinti. Užsiregistravusiems kandidatams sutartu laiku nuotoliniu būdu, naudojant vieną interneto platformų, vertinimo komisija užduoda klausimų paskelbtomis temomis. Atsakydami į juos, kandidatai motyvuotai paaiškina, kodėl renkasi karininko profesiją, parodo savo žinias apie krašto apsaugos sistemą, atskleidžia asmenines savybes ir karjeros lūkesčius.

Po pokalbio gavęs teigiamą atsakymą kandidatas dalyvauja kitame stojimo etape – pasitikrina sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje.

Taip pat stojantysis nuo birželio 1 d. LAMA BPO sistemoje (www.lamabpo.lt) turi pateikti prašymą studijuoti Lietuvos karo akademijoje ir dalyvauti bendrajame stojimo į aukštąsias mokyklas konkurso etape (išlaikyti privalomus brandos egzaminus).  

Pasirašęs studijų sutartį stojantysis dalyvauja 11 savaičių trukmės Kariūnų baziniame kario kurse. Šio kurso metu organizuojamose pratybose dalyvaujantys kariūnai tarsi patys pasitikrina ir kitiems patvirtina savo motyvaciją studijuoti akademijoje.
LKA asociatyviose nuotraukose (aut. Eimantas Genys) – LKA kariūnai pratybose ir paskaitose
Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto