Išėjusiesiems atminti – poetinė popietė

Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Lapkričio pradžioje prisimename visus, kurie jau yra iškeliavę į amžinybę. Šis Vėlinių prisiminimų aidas skamba per visą lapkričio mėnesį, nepaisant to, kad Vėlinių vakarą uždegta žvakė jau seniai būna užgesusi, o bažnyčiose nuskambėjęs Vėlinių oktavos maldos už mirusius paskutinis akordas. Net ir tada, kai jau esame pamiršę Vėlinių žvarbų ir vėjuotą vakarą, kai mūsų žvilgsnis krypsta advento vainiko uždegtos pirmosios žvakės link, jos ramiame mirgėjime prisimename tuos, kurių nebėra tarp mūsų. Jų veidai ir prisiminimai vėl išryškės mūsų atmintyje, kai sėsim prie baltai padengto Kūčių vakarienės stalo ir susikabinę už rankų kalbėsim maldą už tuos, kurie jau yra iškeliavę į dangiško Tėvo namus.
Išlaikydami gražią tradiciją trečiadienį Sodų pagrindinės mokyklos ir Trečiojo amžiaus universiteto bendruomenės nariai susirinko į popietę „Atsiminimų sonetas“, skirtą mirusiems mokytojams, mokiniams ir kitiems bendruomenės nariams atminti. Eilėraščius skaitė mokiniai Živilė Adamavičiūtė, Irma Bukauskaitė, Kamilė Liachovaitė, Evaldas Opulskis, Nomeda Gabalytė, Greta Urbonavičiūtė ir mokytojai: laikinai einanti direktoriaus pareigas direktoriaus pavaduotoja Virginija Tupikaitė-Jasutienė, tikybos mokytojas kunigas Klemensas Jaraminas, lietuvių kalbos mokytojos Laimutė Švažaitė ir Rimantė Olšauskaitė. Popietėje dalyvavo dainuojamosios poezijos atlikėjas Renatas Selenis, kuris atliko savo kūrybos ir kitų autorių dainas.
Raiškus žodis ir šiltas dainų atlikimas nuskaidrino visų susirinkusiųjų širdis. Tyloje, susikaupime ir plevenančių žvakių šviesoje galėjome pamąstyti apie amžinybėn išėjusius artimuosius, kolegas ir mokinius. Taip pat suprasti, kokia brangi yra kiekviena gyvenimo akimirka.
Jūratė TERASIENĖ,
Sodų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja

2 Atsakymai į “Išėjusiesiems atminti – poetinė popietė”

  1. www parašė:

    Graži šventė ,gražus paminėjimas išėjusiųjų.Matosi ,kad šiai mokyklai dvasingumas ,dora -ne paskutinėj vietoj.Šaunūs mokytojai ,šauni mokykla ,kurioje darosi jauku,molonu būti.Sėkmės visiems ten dirbantiems pedagogams bei mokiniams .Telaimina jus Dievas .Gerų ,šviesių ,džiaugsmingų jums ateinančių švenčių.

  2. klausimai parašė:

    kodėl nuotraukoje nesimato veidų? Ar jie nepilnamečiai? O Liurkuvienė – prie kurių?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto