Išieškomos skolos už privalomąjį sveikatos draudimą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo vasario mėnesio prasidėjo priverstinis skolos išieškojimas iš gyventojų, kurie vėluoja sumokėti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD). Tarp jų nemažai yra ir mažeikiškių – kasdien daugiau nei pusšimtis jų kreipiasi į „Sodrą“, prašydami paaiškinti skolos susidarymą ir kokių dokumentų reikia norint ją panaikinti.

Visos šalies mastu yra apskaičiuota, kad laiku nesusimokėjusių PSD asmenų yra apie 20 tūkst., o skola yra apie 5,7 mln. eurų. Kiek tokių skolininkų yra Mažeikių rajone, tikslių duomenų nėra.
„Sodros“ komunikacijos skyriaus vedėja „Santarvę“ raštu informavo, kad „regionais skolininkų išskirti negalime – visų asmenų, turinčių PSD įmokas mokėti savarankiškai, duomenys bendrai yra tvarkomi Panevėžio skyriuje“.
„Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė sakė, kad jų skyrius dabar kasdien gauna po 50–60 laiškų su įvairiais paklausimais, prašymais atidėti mokėjimus bei su dokumentais, įrodančiais, kad žmogus mokesčius susimokėjo dirbdamas užsienyje.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Išieškomos skolos už privalomąjį sveikatos draudimą”

  1. sodros blefas parašė:

    Privalomas sveikatos draudimo mokestis neturintiems pajamu neteisetas, kadangi: Priestarauja sveikatos draudimo istatymo bedrajai daliai, nes nustato ne sveikatos draudimo imokas, o visai naujo tipo mokesti. Istatymas leidzia nemoketi mokescio avansu, o sumoketi metu pabaigoje, taciau tokiu atveju jam jokios medicinines paslaugos teikiamos nera. Todel savo pobudziu tai ne sveikatos draudimo imokos, o tiesiog naujo tipo besalygine mokestine prievole.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto