Įsigaliojo reikalavimas reguliuoti pirkėjų srautus

Nuotr. iš Sveikatos apsaugos ministerijos archyvo

Nuo šiandien galioja naujas reikalavimas – prekybos vietose, kuriose klientai aptarnaujami be galimybių paso, būtina reguliuoti pirkėjų srautus – vienam asmeniui privalu užtikrinti minimalų 30 kv. metrų prekybos plotą.

Privertė didėjantis sergamumas

Toks operacijų vadovo sprendimas priimtas Lietuvoje toliau didėjant sergamumui COVID-19 liga ir ligoninių užimtumui. Reikalavimas užtikrinti 30 kv. m prekybos plotą vienam aptarnaujamam asmeniui bus taikomas toms prekybos vietoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra numatyta išimtis ir leidžiama aptarnauti žmones, neatitinkančius galimybių paso kriterijų.
Aptarnauti tokius asmenis gali parduotuvės ir turgavietės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, jeigu prekybos vieta turi atskirą įėjimą iš lauko ir jos plotas neviršija 1500 kv. m (arba parduotuvė yra įsikūrusi prekybos centre, kurio plotas neviršija 1500 kv. m).
Prekybos plotas apima salę, skirtą pirkėjams aptarnauti ir prekėms išdėlioti, įskaitant matavimosi kabinas. Į prekybos plotą neįskaitomas administracinių patalpų, sandėlių ir pagalbinių patalpų, dirbtuvių, laiptinių, koridorių, sanitarinių patalpų plotas.

Galimas ir kitas sprendimas

Prekybos vietos, iki šiol aptarnavusios klientus be galimybių paso, gali savarankiškai priimti sprendimą reikalauti šio paso. Apie tai prekybos vieta privalo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC).
Jeigu prekybos vieta apsispręs taikyti galimybių paso reikalavimą, 30 kv. metrų minimalus prekybos plotas vienam klientui nebus taikomas. Šios prekybos vietos privalės užtikrinti, kad į vidų nepatektų klientai, neturintys galiojančio šio dokumento.

Prekybos tinklai numatė tvarkas

Prieš įsigaliojant naujam reikalavimui, didžiųjų šalies prekybos tinklų atstovai jau paskelbė, kokių priemonių imsis.
Prekybos tinklo „Lidl“ pranešime teigiama, kad visose tinklo parduotuvėse Lietuvoje nuo šio penktadienio bus aptarnaujami tik galimybių pasą turintys pirkėjai.
Prekybos tinklas „Iki“ parduotuvėse, kuriose nereikia šio dokumento, planavo pirkėjų srautus reguliuoti pagal krepšelius.
„Maximos“ atstovai teigė, kad galimybių pasas ar kiti jam prilyginami dokumentai bus tikrinami tik tose parduotuvėse, kurių plotas viršija 1,5 tūkst. kv. metrų, o mažesnėse parduotuvėse bus ribojami pirkėjų srautai.
„Norfos“ prekybos tinklas taip pat žada reguliuoti pirkėjų srautus.
„Rimi“ nurodė, kad kiekvienos tinklo parduotuvės galimybės, kaip įgyvendinti reikalavimus, bei situacija vertinama atskirai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto