Įsimintina ir skambi rudens kelionė į Čekiją

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Lygiai prieš metus mūsų mieste ir mūsų mokykloje lankėsi Haviržovo meno mokyklos kolektyvas iš Čekijos. Praėjusią savaitę, lapkričio 5–9 dienomis, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos 20 mokinių ir 6 mokytojų grupė išvyko į atsakomąją bendradarbiavimo edukacinę-pažintinę-koncertinę kelionę.
Aplankėme gana jauną rytų Čekijos miestą Haviržovą. Jis apsuptas Silezijos kalnų, jame išvystyta anglies pramonė. Miestas įkurtas 1955 metais, gyventojų – apie 75 tūkstančiai.
Mus pasitiko Haviržovo meno mokyklos direktoriaus pareigas laikinai einantis Jan Soukup. Pirmiausia pasivaikščiojome miesto upės pakrantėmis, vėliau pasukome į miesto savivaldybę, kur mums buvo užsakyti pietūs ir įteiktos dovanėlės, reprezentuojančios miestą. Atsidėkodami sudainavome liaudišką dainą „Ir paaugo avietėlė“ ir patraukėme aplankyti Haviržovo meno mokyklos, kuri išsidėsčiusi keturiose skirtingose miesto vietose esančiuose pastatuose. Mokykla sujungia tris meno šakas – muziką, dailę ir teatrą. Čia mokosi 1050 mokinių ir dirba apie 55 mokytojai.
Spalvomis, piešiniais sužavėjo dailės užsiėmimų studijos, aplankyta mokinių darbų meno galerija, nuotaiką pagyvino teatro klasės aplinka. Miestą, savivaldybę, parką, mokyklos pastatus ir juose vykstančias pamokas mums aprodęs Jan Soukup – puikus muzikantas (groja obojumi), yra komunikabilus, žingeidus žmogus, o visos kelionės metu jautėme jo rūpestingumą, dėmesingumą. Palinkėjom jam laimėti konkursą ir tapti tikru mokyklos direktoriumi, nes jis to tikrai vertas.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Ilgai prisiminsime kelionę į kalnus. Ne veltui sakoma, jog kalnai užburia savo didingumu, oro gaivumu. Tereikia kopti į juos ir gėrėtis. Mes taip ir darėme. Už šį siurprizą ilgai dėkojome minėtos mokyklos direktoriui ir jo sekretorei, kuri padėjo suorganizuoti šią kelionę.
Žinoma, įsimintiniausias ir reikšmingiausias šios kelionės akcentas buvo bendras mūsų ir Haviržovo meno mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas, kuris vyko miesto kultūros centre ,,Radost“. Koncertui buvo pasiruošta tinkamai, tad žiūrovai negailėjo plojimų mūsų mokyklos fleitininkių (mokytoja Inga Dvaržeckienė), skudutininkių (mokytoja Eridana Tallat-Kelpšienė), tradicinių ir koncertinių kanklių ansambliams (mokytoja Jolanta Dobravolskienė), solistėms Izabelei Vasiliauskaitei (mokytoja Dalia Olberkienė) ir Rugilei Lieliungaitei (mokytoja Julė Draudikienė), pianisčių duetui (mokytoja Inga Grušaitė), mokytojui Gintarui Pypkinui, bosinės gitaros virtuozui Ernestui Skališiui, būgnininkui Kristupui Čerkauskui, puikiajai koncertmeisterei Ingai Grušaitei.
Plojimais buvo apdovanoti ir Haviržovo meno mokyklos mokinių smuikininkų, gitaristų ansambliai, pučiamųjų orkestras, chorai. Koncertas baigėsi skambant lietuvių liaudies dainai ,,Ir paaugo avietėlė“. Ją kartu su mumis dainavo ir čekai. Buvo skambu, gražu ir smagu. Haviržoviečiai sakė, jog atkreipė dėmesį į mūsų vaikų profesionalumą, sceninį įvaizdį, laisvumą, šypsenas ir grojimą mintinai. Mes džiaugėmės jų nuoširdumu, paprastumu, kolektyvų gausumu, mokytojų kūrybiškumu, bet mus truputį stebino kitoks jų požiūris į koncertinę kultūrą: natūralumas ir grojimas iš natų.
Pasibaigus koncertui vakarieniaudami dalijomės įspūdžiais, keitėmės kūrinių natomis, diskutavome, dėkojome visam mokytojų kolektyvui už nuostabų priėmimą, dovanas. Gera, kai galima keliauti, pamatyti, išgirsti, parodyti, ką mes mokam ir kokie mes esam.
Už skambančią kelionę dėkojame mokiniams – šauniems muzikantams, tvarkingiems, mandagiems jauniems žmonėms, jų tėveliams, kurie suteikė savo vaikams galimybę keliauti, puikiems vairuotojams, kurių dėka kelionė neprailgo ir jautėmės saugiai. Visiems – nuoširdžiai ačiū.
Jūratė TRIMAILOVIENĖ,
Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos pavaduotoja ugdymui
Jolanta DOBRAVOLSKIENĖ,
renginių organizatorė

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*