Išmokti skaitmeninio raštingumo panoro daugiau mažeikiškių

Nuotr. iš www.renginiai.kasvyksta.lt tinklalapio

Prieš metus pasaulį užklupęs koronavirusas, karantinai vienaip ar kitaip paveikė kiekvieno žmogaus gyvenimą.
Lietuvos valdžios pastangos pristabdyti viruso plitimą nulėmė, kad daug suaugusiųjų ėmė dirbti iš namų, o vaikai – mokytis nuotoliniu būdu. Tam, kad nuotolinis darbas ir mokymasis taptų įprastu reiškiniu daugeliui mūsų šalies bei rajono gyventojų, svarbu stiprinti skaitmeninius įgūdžius ir gebėjimus.
Žmonėms į pagalbą skuba Mažeikių viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojai, nuotoliniu būdu vedantys skaitmeninio raštingumo mokymus.

Susiduria su išbandymais

Pandemijos metu daugelis iš mūsų susidūrė ir vis dar susiduria su vaizdo konferencijų, nuotolinio bendravimo programų naudojimosi sunkumais. Pavyzdžiui, kaip dirbant ar mokantis nuotoliniu būdu prisijungti prie vaizdo konferencijų programėlių, kaip tinkamai bendrauti su kitais kolegomis virtualiuose susitikimuose.
Daugeliui teko išmokti internetu užsisakyti maistą į namus, susimokėti už komunalines paslaugas, užpildyti elektroninius dokumentus, e. būdu ir kitomis priemonėmis bendrauti su įvairiomis įstaigomis ir institucijomis.
Su informacinėmis technologijomis susijusius įvairius mokymus mūsų rajono bibliotekų darbuotojai gyventojams vesdavo ir iki pandemijos.
Vis tik dabar, karantinui tebesitęsiant ir žmonėms vis dažniau susiduriant su kompiuterinio raštingumo spragomis, jaučiamas didesnis jų noras įgyti naujų žinių bei gebėjimų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*