Išspręsta dešimtmečių problema – nebelieka dantų protezavimo eilių

Nuotr. iš SAM archyvo

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, praėjusių metų pabaigoje kompensuojamos dantų protezavimo paslaugos pageidavo daugiau kaip 1,6 tūkst. rajono gyventojų.
Gera žinia tokiems pacientams – jeigu anksčiau tokios paslaugos tekdavo laukti 2–3 metus, tai šiemet jas bus galima gauti beveik iš karto.

Skirta daugiau lėšų

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Savičiūtė, atsakydama į „Santarvės“ klausimus, paaiškino, kad asmenų, laukiančių dantų protezavimo, eilių problemą padėjo išspręsti gerokai padidintas finansavimas.
2020 m. dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti buvo skirta 6 mln. eurų daugiau nei 2019-aisiais ir net 13 mln. eurų daugiau nei 2018-aisiais, iš viso – 39,2 mln. eurų.
„Gerokai padidintas finansavimas sudarė galimybę sutrumpinti dantų protezavimo laukimo eilę, o galiausiai ir ją panaikinti. Tai iš tiesų savotiškai istorinė akimirka, išspręsta dešimtmečių problema“, – pasidžiaugė specialistė.

Nebereikės rašyti prašymo

Viena iš laiką taupančių naujovių ta, kad asmeniui, turinčiam teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas ir kuriam buvo nustatytas dantų protezavimo pagrįstumas, nebereikia rašyti prašymo jį įtraukti į laukiančiųjų sąrašą, sulaukti teritorinių ligonių kasų patvirtinimo apie įtraukimą ir kt.
Gydytojo odontologo konsultacijos metu asmeniui nustačius teisę į dantų protezavimo kompensuojamąsias paslaugas ir šių paslaugų pagrįstumą, jis iš karto apie tai bus informuotas. Gydymo įstaiga, į kurią kreipėsi asmuo, turi tik suvesti duomenis į Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą ir asmenį užregistruoti Eilių ir atsargų valdymo informacinės sistemos Dantų protezavimo posistemyje.
„Žmogus iš karto bus informuotas apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą – įstaiga privalo išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą ir jis galės kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą, turinčią sutartį su Ligonių kasa. Taigi asmeniui nebereikia pildyti jokių prašymų, o visi duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu“, – pabrėžė R. Savičiūtė.
Be to, pacientui nereikės vargti pildant įvairius dokumentus bei gaišti laukiant ligonių kasų laiškų. Sutrumpėjęs paslaugos kelias bus patogesnis, naudingesnis ir pacientams, ir medikams.
Nebelikus eilių, prasmės neteko ir anksčiau buvusi galimybė dantis protezuoti savo lėšomis, vėliau už tai gaunant iš Ligonių kasų kompensaciją, kadangi dabar asmuo teisę įgyja iš karto.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*