Iššūkiai grybautojams: miške galima aptikti pavojingų radinių ir pasiklysti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mūsų mieste plytintis vadinamasis Vytauto miškas antradienį vėl pateikė „dovanėlę“ – jau trečią kartą šį mėnesį dėl pavojingo radinio miške buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuo senų laikų miške tūnantys sprogmenys – ne vienintelė bėda, kuri gali ištikti grybautojus. Pareigūnai mažeikiškius grybautojus ragina elgtis apdairiai ir nepaklysti.

Sprogmens senolis nejudino

Vytauto miške, beveik toje pačioje vietoje, kaip ir šeštadienį, pavojingą radinį aptiko grybavęs 80-metis vyras. Senolis radinio nejudino – pranešė bendruoju pagalbos telefonu 112.
Į įvykio vietą atvyko policijos, medikų ir ugniagesių gelbėtojų ekipažai. Specialiosioms tarnyboms kariškių iš Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono teko laukti apie keturias valandas.
Atvykę išminuotojai nustatė, kad radinys – gerokai aprūdijęs Antrojo pasaulinio karo laikų 75 milimetrų kalibro artilerijos sviedinys.
Kadangi sprogmuo kėlė pavojų, jis buvo sunaikintas vietoje.
Kariškių prognozės tvirtinasi – grybavimo sezono metu pranešimų apie aptinkamus sprogmenis vis daugėja – liepos pabaigoje ir rugpjūtį gauti trys pranešimai apie pavojingus radinius, aptiktus Vytauto miške.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Iššūkiai grybautojams: miške galima aptikti pavojingų radinių ir pasiklysti”

  1. apas parašė:

    Įdomu ar rastos ir sunaikintos tame miške šalia buvusio geležinkelio minosvaidžio minos, kurias buvau radęs po karo grybaudamas. Tada aiškiai buvo matyti iš jų padėties šauti į Mažeikius karo pabaigoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto